Ana sayfa » Mobil » Sonunda beklenen oldu! MWC 2020 iptal

Sonunda beklenen oldu! MWC 2020 iptal

Sonunda beklenen oldu! MWC 2020 iptal

Birçok firmanın, çalışanlarını düşündüğü için katılmayacağını açıkladığı MWC2020, GSMA’nın toplantısı sonrasında iptal edildi! Peki şimdi ne olacak?

Birçok firmanın Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan Corona Virüs tehlikesi sebebi ile katılmayacağını açıkladığı MWC2020 (Mobil Dünya Kongresi) iptal edildi. Daha öncesinden LG, Nokia, Ulefone, Sony ve Amazon gibi birçok firmanın, çalışanlarının sağlık durumlarını riske atmamak için katılmayacağını açıkladığı Mobil Dünya Kongresi, yapılan toplantı sonunda resmen iptal edildi.

GSMA’nın da doğrulaması ile beraber teknoloji severler arasında büyük yankı uyandıran olay, gerekçe olarak da katılım düşüklüğünü bizlere sunmadı. İptal edilme sebebinin halkın sağlığı olduğunu belirten GSMA, Barselona’da ki etkinliği yerine diğer etkinliklere odaklanma hedefinde. Ancak her ne kadar gerekçe “sağlığa” dayandırılsa da, bu kararın verilmesinde en büyük etken katılımın düşüklüğü diyebiliriz. MWC2020 Barselona’yı iptal etmesi ile birlikte  MWC Şangay ve MWC Los Angeles etkinliklerine odaklanacak olan şirket, gerek firmaları gerekse kullanıcıları memnun etmek istiyor. Ancak bu etkinliklerin akıbeti hakkında da net bir bilgimizin olmaması bizleri, “Zaman her şeyin ilacıdır” diyerek beklemeye itiyor.

Bizim de katılmayı planladığımız MWC2020 etkinliği, dünyanın en büyük teknoloji konferansı olması sebebi ile de birçok ülkenin yakın takibi altındaydı. Ancak bu karar ile birlikte bir kez daha Corona virüsünün ne kadar büyük bir problem olduğunu gösteriyor. Bakalım Mobil Dünya Kongresinin iptal edilmesi, teknoloji alanında bizlere ne tür bir etki bırakacak? Bu sorunun cevabını çok yakında alabileceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.