Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Bombayı Patlatıyor! Katlanabilir Telefon…

Huawei Bombayı Patlatıyor! Katlanabilir Telefon…

Huawei Bombayı Patlatıyor! Katlanabilir Telefon…

Akıllı telefon dünyasında çığır açan katlanabilir telefon pazarında 2025 yılına kadar Huawei foldable telefonların piyasayı domine etmesi bekleniyor..

Huawei gerek kaliteli ürünleri, gerekse satış oranlarıyla rakiplerinin gözünü korkutmaya devam ediyor. Geçen yıl global anlamda katlanabilir akıllı telefon sevkıyatı 1 milyonu aştı ve 2019 yılına damga vurdu. Yapılan araştırmalara göre bu sevkıyat sayısının 2025 yılına kadar 100 milyona ulaşması bekleniyor. 5 yıl içinde 100 kat artacak olması, bir teknoloji devrimiyle karşı karşıya kalacağımızı gösteriyor. Her ne kadar şimdilik çoğu kişinin aklında dayanıklılık konusunda kuşku olsa da, uzun vadede en çok tercih edilen modellerden biri olacağı öngörülüyor. Huawei foldable telefonların en büyük üreticisi olacağını duyurdu.

Huawei Mate X

Strategy Analytics’e göre, katlanabilir akıllı telefon gönderileri 2025 yılına kadar 100 milyon adede çıkacak ve Huawei bu segmentin önde gelen tedarikçilerinden biri olacak

Ayrıca belirtmekte fayda var, Samsung da bu konuda çok şık ve iddialı modelleriyle geliyor. Samsung ve Huawei arasında büyük rekabet olacağını söylemek mümkün. Dün tanıtılan Galaxy Z Flip modeli şıklığı ve özelikleriyle göz kamaştırıyor. Huawei’nin işi biraz zor diyebiliriz.

Galaxy Z Flip

Galaxy Z Flip

Katlanabilir telefonlar,  Strategy Analytics’in açıklamasına göre:

“Yüksek fiyatlandırma, düşük görüntüleme getirileri ve şüpheli dayanıklılık bugün katlanabilir pazarı geride bırakıyor, ancak bu sorunlar uzun vadede çözülecek.”

Huawei ilk katlanabilir akıllı telefonu Huawei Mate X 5G‘yi geçen yıl piyasaya sürmüştü. Her ay 100.000 civarında  telefon satan Huawei, bu telefon sayesinde iki ayda 200.000’i aşkın satış rakamına ulaştı.

Huawei Mate X’in geliştirilmiş bir sürümü, Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.