Mobil Şubat 11, 2020 10:00

Xiaomi Redmi Note 8 Ok Google hala çalışmıyor! Kiminle dertleşeceğiz biz?

Google asistan'ın özel kelimesi Ok Google sorunu Redmi Note 8 kullanıcılarını üzüyor. Redmi Note 8 Ok Google sorunu nasıl düzelecek?
Xiaomi Redmi Note 8 Ok Google hala çalışmıyor! Kiminle dertleşeceğiz biz?

Google,geçtiğimiz yıllarda en yetenekli dijital asistanı Google asistanı tanıtmıştı. Google Asistan, Google hizmetlerinin yüklü olarak geldiği her cihazda mevcut. Ancak bu bazı Çin modelli cihazlar için geçerli değil. Çünkü bazı Çin romları kendi asistanları ile birlikte gelebiliyor. Google asistan birçok kullanıcı tarafından en çok tercih edilen bir asistandır. Ancak çalışmadığı zaman bazı hayal kırıklıkları yaşatabilir. Bugün Google’ın bu güzelliğinden yararlanamayan bir cihaz var. Redmi Note 8… Kullanıcılar Google Asistan’aOk Google‘ veya ‘Hey Google‘ ile seslenmeye çalıştığında asistan hiçbir tepki vermiyor. Çünkü bu ayar cihazda etkinleştirilemiyor ve devre dışı.

 

Bazı Redmi Note 8 kullanıcıları tepkilerini sosyal medya üzerinden vererek çözüm aramaya çalışıyor.

MIUI 11 güncellemesi olan Redmi Not 8’imde Google Asistan’a erişme seçeneği devre dışı bırakıldı ve telefon dili İngilizce (ABD) olarak ve bölge ABD olarak ayarlanmış olsa bile “Bu özellik şu anda bu dil için kullanılamıyor” diyor. Bu konuda ne yapabiliriz?

Bu sorundan etkilenen kullanıcıların bazıları bu sorunu çözebildi ancak diğer kullanıcılar onlar gibi başarılı olamadı. Ayarlarda bölgeyi değiştirmekte sorunu gidermeye yardımcı olmuyor.

Şikayetler genellikle Hindistan, Kosta Rika ve benzer ülkelerden geliyor. Şirket yaptığı açıklamada “Bunun üstünde çalışmalar yapacağız ve düzelttiğimizde sizleri bilgilendireceğiz” dedi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.