Ana sayfa » LG » LG V60 ThinQ ortaya çıktı! LG telefon sektörüne havlu atmayacak!

LG V60 ThinQ ortaya çıktı! LG telefon sektörüne havlu atmayacak!

LG V60 ThinQ ortaya çıktı! LG telefon sektörüne havlu atmayacak!

Akıllı telefon pazarında zarar etmeye başlayan LG, sektöre beyaz havlu atmaya niyetli değil. LG karşımıza yakında LG V60 ThinQ ile çıkacak.

LG, son 2-3 yıldır Samsung‘un gerisinde kalmış, Çinli devlerin agresif fiyat politikaları karşısında mobil sektörde zarar etmeye başlamıştı. 2019’un son çeyreğinde mobil sektörde umduğunu bulamadığını açıklayan LG, ilerleyen yıllarda bu kötü gidişata son vereceğini açıklamıştı. Mobil sektöre beyaz havlu atmaya niyetli olmayan LG, karşımıza çok yakında LG V40 ThinQ modeli ile çıkacak.

LG V60 ThinQ özellikleri nasıl olacak?

Gücünü Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinden ve 8 GB RAM‘den alması beklenen telefonun bugün bir özelliği daha ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre; telefonda 4 adet mikrofon yer alacak. Stereo kayıt yapabilecek olan bu telefon, ses konusunda rakiplerine ders verecek gibi görünüyor.

Sızan görselde; telefonun dörtlü kamera kurulumuna sahip olacağı görünüyor. Ancak şimdilik bu kameraların çözünürlükleri maalesef ki bilinmiyor. Muhtemelen LG de 108 Megapiksel furyasına bu yıl ayak uyduracak. Ön tarafta ise firmanın nasıl bir politika izleyeceği de bilinmiyor. LG’nin ön tarafta pop-up kamera sistemi kullanmayacağını söyleyebiliriz.

LG V60 ThinQ

Arayüz konusunda Samsung‘un One UI 2.0 ve Xiaomi‘nin MIUI 11 arayüzlerinden sonra oldukça geride kalan LG‘nin, 2020‘de yeni bir arayüz duyuracağını düşünüyoruz. Mobil pazarda artık üst segment teknoloji üretmek kolay. Önemli olan bu üst segment teknolojileri, Xiaomi, OPPO ve Huawei gibi uygun fiyata sunabilmekte.

Eğer Güney Koreli firma bu denli darbe aldığı akıllı telefon pazarına yeni modellerini 999 dolardan satışa sunarsa üstüne kendi toprağını kendi atmış olur. Bakalım Güney Koreli firma fiyat konusunda nasıl bir politika izleyecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.