Mobil Şubat 4, 2020 16:00

OnePlus 6 ve 6T Android 10 güncellemesi hayal kırıklığı yarattı!

Geçtiğimiz günlerde  6 ve 6T  için Android 10 güncellemesini yayınlayan OnePlus kullanıcılarını güncellemeyi yüklediğine pişman ettirdi.
OnePlus 6 ve 6T Android 10 güncellemesi hayal kırıklığı yarattı!

Son zamanlarda çoğu akıllı telefon üreticileri Android 10 güncellemesini cihazlarına yayınlayarak yükünü hafifletmek istiyor. Ancak acele işe şeytan karışır. Google Pixel cihazları başta  olmak üzere  Samsung Galaxy S10 serisi OnePlus 6 ve 6T Android 10 güncellemelerin de sorunlarla karşı karşıya kaldı.

OnePlus 6 / 6T Android 10 güncellemesinin yayınlanmasının ardından kullanıcılar bir sürü hata bildiriminde bulundular. Aslında OxygenOS 10 güncellemesi geçtiğimiz Kasım ayında yayınlandı ancak yine sorunlar dolayısı ile şirket güncellemeleri durdurdu. Ardından bir aylık süreç sonucunda OnePlus, 6 ve 6T için Android 10 güncellemesini Aralık başında tekrar yayınladı. Güncelleme bu sefer  OxygenOS 10.0.1  yapı numarası ile yayınlandı. Şirket yeniden paketi düzenleyip Ekim ayı güvenlik eki ile tekrar kullanıma sundu.

Ardından  Aralık ayının ilerleyen günlerinde OxygenOS 10.3.0 yapı numarasıyla geldi ve birçok hata düzeltmesi performans optimizasyonu ile değişiklik günlüğüne eklendi. Son gelen güncelleme ile ekran kalibrasyonu sorunu,çentik uyuşmazlığı gibi problemlerde ortaya çıktı. Ardından OnePlus OxygenOS 10.3.1 yapı numarasıyla cihazlarını tekrar güncelledi ancak daha çok sorunlarla karşılaşıldı. Örneğin , galeri açılmaması,fotoğrafların gözükmemesi,WhatsApp medya göndermeyi reddetmesi,kamera arayüzünde donmalar, ve birçok sorunda beraberinde geldi.

Yüzlerce OnePlus kullanıcısı farklı sosyal platformlardan tepkilerini gösterdiler. Bu sebeple OxygenOS 10‘a güncelledikten sonra 6 / 6T de oluşan problemleri gidermenin tek yolu geri OxygenOS 9‘a dönmek olacaktır. OnePlus bu hatalar üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket kısa süre içinde tekrar güncelleme yayınlayacaktır. Beklemekten başka çare yok.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.