Mobil Ocak 31, 2020 9:00

iPhone 9 (SE2) ayak sesleri gelmeye başladı!!! Apple düğmeye bastı.

Apple'nin bir süredir üzerinde durduğu,çıkarıp çıkarmama konusunda düşünceli olduğu iPhone 9, diğer adıyla SE 2 bugün teste alındı.
iPhone 9 (SE2) ayak sesleri gelmeye başladı!!! Apple düğmeye bastı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde sizlere iPhone 9 (SE2)’nin çıkacağını belirtmiştik. Bugün ortaya çıkan bir habere göre telefon test aşamasına alındı ve artık üretimine hazırlanıyor. Test aşaması seri üretimin başlamasından önceki son adımdır. Bu aşamada cihaz, hem donanım,hem yazılım,hem de kalite açısından titizlikle test edilmektedir.

Ayrıca bunlara ek olarak cihazın dayanıklılık testi de buna dahil. Örneğin düşme testi,bükülme testi ve suya dayanıklılık testi.  Cihaz ile ilgili bunların dışında da bazı sızıntılar var. Çin basınına göre iPhone 9’un Şubat ayında seri üretime geçeceğine dair söylentiler var. Bu da Amerikalı teknoliji devinin bu cihazı en geç Mart ayında seri üretime geçireceğinin bir işaretidir.  Apple da tıpkı diğer akıllı telefon üreticileri gibi Hindistan’da pazarın sahibi olmak istiyor.

Bir diğer ayrıntıya gelecek olursak Apple iPhone 9 modelini 400 dolardan daha ucuz bir fiyata satacak. Bu rakam iPhone severler için oldukça iyi. Ayrıca, tanınmış bir Çinli analist olan Guo Mingxuan‘a göre, iPhone 9‘un üretimini yapan  fabrikalar her ay yaklaşık 2 ila 4 milyon cihaz üretmeyi de hedefliyor. Sektör uzmanları ayrıca Apple iPhone 9’un dünya çapında 30 milyondan fazla satış yapmasını bekliyor.

Teknik özelliklere gelecek olursak cihaz tıpkı iPhone 8‘ benziyor. Ekranın altında Touch ID / EV düğmesi bulunan kompakt bir  4.7 inç ekran ile geliyor.  Bu arada cihaz işlemci olarak da oldukça güçlü. Apple A13 yongası 3GB RAM ve 64 GB dahili hafızayla pazara sunulacak.

Bakalım Apple istediği satış rakamlarını elde edebilecek  mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.