Mobil Ocak 28, 2020 9:00

Samsung Odyssey ile AR ve VR sistemlerini birleştiriyor!

Arttırılmış Gerçeklik yani AR (Augmented Reality) ve Sanal Gerçeklik VR (Virtual Reality) sistemini birleştiren Samsung Odyssey nedir?
Samsung Odyssey ile AR ve VR sistemlerini birleştiriyor!

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte büyük bir ekosistem kurulmaya başlandı. Akıllı saat, akıllı bileklik ve kablosuz kulaklıklar ile gelişen bu ekosistem Samsung ve Google‘ın Sanal Gerçeklik gözlüğü işine girmesi Facebook‘un da Oculus’u satın alması ile başka bir noktaya geldi. Samsung Sanal Gerçeklik ile uğraşırken Apple ise Arttırılmış Gerçeklik tarafında kendini geliştirdi. Samsung 2017 yılında Samsung Odyssey adında  Arttırılmış Gerçeklik yani AR (Augmented Reality) ve Sanal Gerçeklik VR (Virtual Reality) sistemini birleştiren bir ürün duyurdu.

Prototip olan bu ürün bugün yeni versiyonu ile karşımızda Odyssey ürünü ilk neslinde 2 adet kamera ile gelmişti ama bugün üzerinde 4 farklı kamera görüyoruz. Bunun da çok daha iyi bir sanal gerçeklik sistemi sağlayacağını öngörebiliriz. İlk nesil Odyssey kitlelere ulaşamadı ama Samsung‘un yaptığı açıklamaya göre bu ürün birçok pazarda satışa sunulabilecek.

Yeni nesil ürün kesinlikle mobil dünyada fark yaratacak. Zira bugüne kadar hiçbir üretici Arttırılmış Gerçeklik yani AR (Augmented Reality) ve Sanal Gerçeklik VR (Virtual Reality) sistemini birleştirmeyi hayal bile etmemişti. Nasıl bir deneyim sunulacak? Fiyat tarafında ürün bize ne sunacak bunu katılacağımız Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde hep birlikte göreceğiz. Galaxy S20 tanıtımı ile birlikte bu ürün de bizlere sunulacak. İncelemeler ile karşınızda olacağız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.