Ana sayfa » Mobil » Samsung Hindistan pazarında eriyor! Peki neden?

Samsung Hindistan pazarında eriyor! Peki neden?

Samsung Hindistan pazarında eriyor! Peki neden?

Bugün açıklana satış rakamlarından sonra Samsung Hindistan pazarında üçüncülüğe geriledi. Peki lider ve ikinci kim? İşte tüm detaylar..

Dünyanın en büyük ikinci pazarı olan Hindistan pazarında dinamikler sürekli olarak değişiyor. Bir dönem Samsung‘un %50’lik pazar dilimi bu pazarda Samsung‘un asla geçilemez bir üretici algısına sebep olmuştu. Daha sonra Xiaomi, Redmi Note 5 serisi ile Hindistan pazarında fırtınalar kopardı ve Samsung‘u geçmeyi başardı. O günden beri de Çinli üretici zirveyi bırakmadı. Bugün ise Vivo da Samsung’u bu pazarda resmen geçti.

Bu oldukça önemli bir durum zira Hindistan pazarı tüm üreticiler için çok önemli bir değer. Samsung‘un en büyük avantajı ise bu pazarda Apple ve Huawei‘nin esamesinin okunması. Samsung Galaxy M serisini sadece Hindistan pazarı için geliştirmişti ve yoğun ilgi karşısında bu seri global pazarda da satışa sunuldu ve sanırız bundan dolayı da Galaxy M serisine olan ilgi Hindistan pazarında azaldı.

 

Listeye baktığımızda Xiaomi geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %7 büyüme göstererek bu pazarda %27’lik bir paya sahip oluyor. Vivo ise tam %132 büyüme göstererek %21’lik pazar payına sahip. Samsung ise %19’luk pazar payı ile yola devam ediyor. OPPO Hindistan pazarında %96 büyüyor ve %12’lik pazar payı ile Samsung’u 2020 yılında zorlayacak tek üretici olarak görülüyor. Realme ise Hindistan pazarındaki başarısını beşinci üretici olarak tamamlıyor.

Bakalım 2020 yılında neler olacak? Liste değişecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.