27 Şubat 2020 Perşembe
Ana sayfa » Mobil » Samsung AirDrop özelliğini yeni Quick Share ile bize sunacak
Samsung AirDrop özelliğini yeni Quick Share ile bize sunacak

Samsung AirDrop özelliğini yeni Quick Share ile bize sunacak

XDA Geliştiricileri Max Weinbach bugün yayınladığı görsellerde Samsung AirDrop özelliğini bizlere gösterdi. Peki sistem nasıl çalışacak?

Samsung Galaxy S20 tanıtımını yapmaya hazırlanırken telefonla ilgili sürekli olarak yeni bilgiler ve yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir süredir Samsung‘un yeni bir dosya paylaşımı üzerinde durduğu belirtiliyordu ve bugün de bu durum XDA Geliştiricileri Max Weinbach tarafından resmen duyuruldu. Samsung AirDrop özelliğinin gelişmiş bir versiyonunu kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere Apple uzun zamandır AirDrop adını verdiği bir dosya paylaşım sistemi kullanıyor. Bu paylaşım sayesinde dosyalar oldukça hızlı bir şekilde iPhone‘dan iPhone‘a ya da Mac bilgisayarlara aktarılıyor. Samsung bunu bir üst seviyeye çıkartacak ve Galaxy S20 ailesinde bu hizmeti bulut tabanında da paylaşım imkanı sağlayan bir yapı ile karşımıza çıkacak. Bu özelliğin 5G desteğinin artması ile birlikte özellikle IoT denen nesnelerin interneti için oldukça önemli bir yazılım olduğu yorumları yapılıyor. Tabii bu bizler için pekte önemli bir detay değil… Maalesef.

Bu arada ortaya çıkan görselde en fazla 1GB dosya aktarımının mümkün olacağını görüyoruz. Bu da eleştirdiğimiz bir detay. İlginçtir ki; gün içinde de en fazla 2GB dosya paylaşımı yapabiliyoruz. Bunun sebebini ise anlamak mümkün değil. WeTransfer gibi paralı bir sistem mi olacak da o yüzden mi sınır var? Bunu da zaman içinde göreceğiz…