Mobil Ocak 25, 2020 9:00

OnePlus 6 ve 6T kullanıcıları için hayat kurtaran güncelleme!

Geçtiğimiz aylarda Android 10 güncellemesine kavuşan OnePlus 6 ve 6T birçok hatanında giderildiği yeni bir güncelleme aldı.
OnePlus 6 ve 6T kullanıcıları için hayat kurtaran güncelleme!

Hepimizin bildiği üzere OnePlus geçtiğimiz günlerde 6 ve 6T modelini Android 10 tabanlı OxygenOS 10‘a güncelledi. son olarak şirket bir alt modeli olan OnePlus 5 ve 5T‘yi de önümüzdeki aylarda Android 10 sürümüne güncelleyecek ve 2 yıllık güncelleme takvimini doldurmuş olacak. Ancak 6 ve 6T kullanıcıları Android 11‘i tadacak kadar şanslılar. Çünkü henüz sadece bir büyük Android güncellemesi aldılar. Fakat cihaz Android 11 güncellemesine kavuşana kadar birçok Android 10 tabanlı güncelleme almaya da devam edecek.

Asıl konumuza gelecek olursak OnePlus 6 ve 6T bugün Android 10 güncellemesinin ardından ilk güncellemesini aldı. Güncelleme tahmin ettiğiniz gibi güvenlik yamaları ve hata düzeltmelerini barındırıyor. 80MB boyutunda olan bu güncelleme Aralık ayı güvenlik yamasını ve birçok hata düzeltmelerini içeriyor. Android 10 ile gelen ekran kalibre sorunu da bu güncelleme ile düzeltilmiş durumda.

Sadece yükledim. Herkese iyi haberlerim var. Önceki OOS10 derlemelerindeki kalibrasyon sorunlarını düzeltmiş gibi görünüyor. En azından, Natural / sRGB artık doygun görünmüyor. Yine de tüm kalibrasyon seçeneklerini tam olarak test etmedim.
Kaynak

Güncellemenin tam içerik listesi aşağıdaki gibidir:

Sistem
– Parmak izi kullanarak cihazın kilidini açtıktan sonra siyah bir ekranla
ilgili sorun
düzeltildi – Cihazı yeniden başlatırken animasyon logosundaki sorun
düzeltildi – Şarj sırasında cihazın ısınması ile ilgili sorun düzeltildi – 5Ghz Hotspot ile rastgele bağlantı kesilmesi sorunu düzeltildi
– Geliştirilmiş sistem kararlılığı ve genel hata düzeltildi
– Android güvenlik düzeltme eki 2019’a güncellendi.12

Kamera
– Pro modunda görüntü önizleme süresi optimize edildi
– Kamera çökmesi sorunu düzeltildi

Galeri
– Galeri Kaynağında görüntülenmeyen videolar ve resimlerle ilgili sorun düzeltildi

Güncelleme şuan OTA yolu ile kademe kademe yayılmakta. Ancak sizlere iyi bir haberimiz var. Eğer güncellemeye erkenden kavuşmak isterseniz aşağıda sizler için verdiğimiz linkten manuel olarak indirip kurabilirsiniz.

 • Cihaz: OnePlus 6T
 • Kanal: Global (Hindistan) Kararlı sürüm
 • Sürüm: OxygenOS 10.3.1
 • Android: 10
  • Tür: OTA
   • İndir: Bağlantı
   • MD5: 675930204136f16256fb11569b1b0ffb

Not: Güncelleme sonrasında veya esnasında oluşacak herhangi bir problemden sitemiz ve sitemizin Editörleri sorumlu değildir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.