Ana sayfa » Mobil » Galaxy M21 Geekbench testinde göründü!

Galaxy M21 Geekbench testinde göründü!

Galaxy M21 Geekbench testinde göründü!

Samsung’un orta segmentte boy gösterecek olan yeni telefonu Galaxy M21, Geekbench 5 testinde görüntülendi. İşte Galaxy M21’in özellikleri!

Samsung’un şu sıralar Galaxy S20 ailesini tanıtmaya odaklandığı açıkça ortada. Ancak Güney Koreli teknoloji devi özellikle Çin pazarı için uygun fiyatlı yüksek performanslı telefonları üzerinde de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 5G destekli Galaxy A51 modelinin ortaya çıkmasının ardından bugün de orta segmente yeni bir soluk kazandıracak olan M21 modeli ortaya çıktı.

Galaxy M21 özellikleri ile karşımızda

Geekbench 5.1 performans testinde görünen telefon, testin tek çekirdek bölümünden 348 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 1265 puan almayı başarıyor. Algoritmasını bastan aşağıya yenileyen Geekbench‘ten, M21‘in bu denli güzel skorlar alması oldukça sevindirici.

Testte, telefonun Exynos 9611 yonga setinden güç aldığı görünüyor. Exynos 9611 yonga seti 4 x 2.3GHz hızında çalışan Cortex-A73 + 4 x 1.7GHz Cortex-A53 çekirdeklerinden oluşuyor. 10 nm üretim süreci ile üretilen bu yonga setinde Mali-G72 MP3 grafik birimi bulunuyor. Telefonun RAM bölümünde ise Samsung elini bol tutacak ve 4 GB RAM‘e yer verecek.

Galaxy M21

Kutusundan Android 10 ile çıkan telefonda henüz kaç kamera kurulumunun yer alacağı bilinmiyor. Ancak Exynos 9611 yonga setinin tek kamera kurulumunda 64 Megapiksele kadar çift kamera kurulumunda ise 16 Megapiksel + 16 Megapiksel‘e kadar destek verdiğini biliyoruz.

Samsungun orta segmentte çift kamera kurulumunu standart haline getirdiğini göz önünde bulundurursak, bu modelde çift kameranın yer alacağını söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.