27 Şubat 2020 Perşembe
Ana sayfa » Facebook » Facebook karanlık tema için ilk adımı attı!
Facebook karanlık tema için ilk adımı attı!

Facebook karanlık tema için ilk adımı attı!

Facebook karanlık tema için ilk adımını Android platformunda attı. Facebook’un karanlık teması yakında tüm kullanıcılara sunulacak.

iOS 13 ve Android 10 ile başlayan karanlık tema furyasına Facebook ilk olarak Messenger uygulaması ile dahil olmuştu. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp için de koyu mod seçeneğini Beta sürümünde kullanıma sunan sosyal medya devi, bugün de kendi ana uygulamasında bu özelliği test etmeye başladı.

Bildiğiniz gibi Facebook’un Play Store‘da beta testleri için bir kayıt programı yer alıyor. Şimdilik test programı, katılabilecek maksimum test kullanıcısı sayısına ulaştığı için yeni test kullanıcısı kabul edilemiyor. Ancak bu programa daha önce kayıt olanlar bugün Facebook‘un Beta uygulamasının aldığı güncelleme ile koyu mod seçeneğine sahip olduğunu aktardı.

Facebook‘un henüz beta aşamasında olan bu özelliği maalesef ki beta sürecine kayıt olan tüm kullanıcılara sunulmuyor. Test kullanıcılarına bile kademe kademe sunulan bu özelliğin 2020 yılı içerisinde hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulmasını bekliyoruz.

Facebook karanlık tema

Web sürümünde de hem yeni tasarımı hem de koyu modu test eden Facebook, diğer uygulamalar gibi komple siyah bir deneyim sunmuyor. OLED ve AMOLED ekranlarda siyah pikseller yakılmadığı için bataryadan gözle görünür tasarruf sağlanabiliyor. Ancak bu özellik koyu modda tam verimli çalışmıyor. Koyu modun hem görünüm hem de özellikle gece geç saatlerde telefon kullananların göz sağlığını korumakta faydasının olduğunu belirtelim.