Akıllı Telefon Ocak 24, 2020 22:00

Xiaomi Çinde olan Koronavirüs salgını için harekete geçti!!!

Geçiğimiz günlerde Çin'de ortaya çıkan koronavirüs salgını ile ilgili teknoloji devi Xiaomi ülkesi için harekete geçti. Helal olsun size.
Xiaomi Çinde olan Koronavirüs salgını için harekete geçti!!!

Hepimizin bildiği üzere Çin‘de daha önce hiç görülmemiş bir salgın ortaya çıktı. 2019-nCoV adı verilen tehlikeli bir koronavirüs olan bu salgın sadece Çin‘de değil tüm dünyaya sıçrayabilir ve tehlike yaratabilir. Virüsün dün karantina’ya alınan  Wuhan şehrinden yayıldığı belirtiliyor. Burada yaklaşık 7 milyona yakın insan yaşıyor ve şuan da bu kişilerin yerlerinden ayrılması ve şehri terketmesi yasaklanmış durumda.

Bunun üzerine çoğu teknoloji devleri şehirde salgının yayılmasıyla ilgili mücadele eden insanlara her türlü yardımı yapacaklarını açıkladılar. Bunlara bir de Çinli şirket Xiaomi eklendi. Şirket bugün Wuhan‘a ilk tıbbi malzeme yardımında bulunduğunu açıkladı. 95.000 koruyucu maske, 300.000 yuan’dan fazla tıbbi maske ve termometre. Bu ekipmanlar bugün, salgınların önlenmesi ve kontrolü için Wuhan‘ın merkezine gelecek. Şirket, salgını izlediğini ve şehre yardım etmek için malzeme göndermeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Şu anda, teyit edilen enfeksiyonların sayısı neredeyse 900’e yükseldi, bunların 26’sı zaten ölümcül. Ayrıca, 1000’den fazla kişi şüpheli enfeksiyon nedeniyle muayene edilmektedir. Tüm gerçek zamanlı istatistiklere aşağıdaki siteden ulaşabilirsiniz:
https://news.qq.com/zt2020/page/feiyan.htm

Çin’de şuan için son durum bu ve Dünya Sağlık Örgütünden Koronavirüs ile ilgili bir açıklama bekleniyor. Bugün Sağlık Bakanlığı’da bu salgın ile ilgili bir açıklama yaptı ve ülkemizi şuan tehdit eden bir şey olmadığını belirtti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.