Mobil Ocak 24, 2020 14:00

Merakla beklediğimiz OnePlus 8 Pro kablosuz şarj destekleyecek mi?

Son zamanların merakla beklenen telefonu  OnePlus 8 Pro kablosuz şarj destekleyecek mi? Bakalım şirket şirket bu cihaz için ne yapacak.
Merakla beklediğimiz OnePlus 8 Pro kablosuz şarj destekleyecek mi?

Bildiğiniz üzere son zamanlarda aldığımız sızıntılara ve söylentilere göre OnePlus 8 Pro ortalığı kasıp kavurmaya geliyor. Meraklısı ve bekleyeni de  oldukça çok. Cihazın bazı özellikleri  ile ilgili sızıntıları geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaşmıştık. İlk sızıntılar cihazın ekran özelliği ile ilgiliydi. Öncelikle OnePlus 8 Pro da yeni akıma ayak uydurarak cihazını 120Hz‘ye sahip ekran ile getirecek. 120Hz‘nin özelliğinden geçtiğimiz günlerde bahsetmiştik. Başka bir sızıntıya gelecek olursak OnePlus cihazlarını tümünde eksik olan bir özellik var. Ne mi? kablosuz şarj tabi..

Bildiğiniz üzere birçok firma kablosuz şarj desteği veriyor. Ancak OnePlus bu konuda biraz geri kaldı. Sonunda aklı başına gelen şirket OnePlus 8 Pro ile bu yeniliğe kavuşmayı hedefliyor.

Tipster Max J.’nin şifreli bir Tweeti’ne göre,paylaşılan görsel OnePlus 8 Pro’nun kablosuz şarj ile geleceğini detaylı olarak gösteriyor. Aslında Tweet’te “Profesyonel gibi şarj et” yazısından bahsediyor ve kablosuz şarj yastığının üzerinde yeni bir akıllı telefon sergileyen  mock-up görüntü içeriyor.

Şirketin geçmişine bakarsak kablosuz şarjı daha önce düşünmüşler. Fakat aşırı ısınma sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktan korktuğu için bu özellikten kaçınmışlar. Ancak şimdiki rapora göre firma bu soruna bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

Aslında kablosuz şarj olmasa da olur. Zaten OnePlus gelişmiş WARP şarj teknolojisine sahip ve kullanıcılar bu teknolojiden hiç şikayetçi olmadı. Son olarak artık hepimiz OnePlus 8 Pro‘nun kablosuz şarj ile geleceğini biliyoruz. Ancak şirket henüz bir isim belirlemedi. Sizce yeni özelliğin ismi ne olabilir? yorumlarda belirtiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.