OnePlus Ocak 21, 2020 11:00

OnePlus 8 ekranı ilk kez görüntülendi!

OnePlus 8 ekranı ilk kez görüntülendi!

OnePlus 8 ekranı ilk kez çalışır halde görüntülendi. OnePlus 8’in ekranının tazeleme hızı opsiyonel olarak değiştirilebilecek.

OnePlus, geçtiğimiz hafta düzenlemiş olduğu etkinlikte amiral gemisi modelinde kullanacağı ekran teknolojisini resmi olarak tanıtmıştı.

OnePlus 8 ekranı nasıl olacak?

Firma, OnePlus 8‘in ekranın fabrikada Sadece Fark Edilebilir Renk Farkı (JNCD) derecesine sahip RGB renk sıcaklık sensörü ile doğru renkler için kalibre edileceğini açıklamıştı. Kalibre edilmiş olan bu ekranlar 4096 düzeyinde otomatik parlaklık ayarı sunacak. Bu otomatik ayar; ortam ışığına göre ayarlanabilir, çok sahneli karartma, ekran renk sıcaklığı karartma ve daha fazlasını sunacak.

Daha çok Çinli teknoloji firmalarının TV’lerinde görmeye başladığımız yerleşik MEMC yani hareket telafisi çipi sayesinde telefonun ekranı hiç olmadığı kadar akıcı olacak. Hatta bu ekranın Apple‘ın süslü püslü sunduğu XDR teknolojisinden daha keskin ve net görüntü sunacağını söyleyebiliriz.

Bugün ise telefonun ekranı ilk defa resmi olarak görüntülendi. 120Hz tazeleme oranı ile geleceği söylenen bu ekran dokunmatik tepkimede 240 Hz‘i görecek. Bugün yayınlanan görsele göre; telefon opsiyonel olarak kullanıcılara tazeleme oranları arasında geçiş yapma imkanı sunacak.

OnePlus 8 ekranı

Kullanıcılar 120Hz, 90Hz ve 60Hz arasında seçim yapabilecek. Daha yüksek tazeleme hızlarının batarya ömrünü kısaltacağı için bu opsiyonun sunulması oldukça mantıklı bir seçim olmuş diyebiliriz. Şimdilik bu opsiyonların dokunmatik tepkime hızı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen 120Hz‘de 240Hz dokunmatik tepkime sunacak olan telefon diğer opsiyonlarda bunu 60 Hz‘e kadar düşürecektir.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti ve 6GB RAM‘den alacak olan telefonda minimumda üçlü kamera kurulumunun yer alacağını belirtelim. Telefonun fiyatının ise 500 dolar bandında olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.