Mobil Ocak 20, 2020 9:00

Müjdeler olsun! Huawei uygun fiyatlı 5G telefon üretecek!

Müjdeler olsun! Huawei uygun fiyatlı 5G telefon üretecek!

Çinli teknoloji devi Huawei uygun fiyatlı 5G telefon üretmek için çalışmalarına başladı. Uygun fiyatlı 5G’li telefonları yıl sonuna doğru görebiliriz.

LTE teknolojisine geçiş süreci telefon pazarında oldukça hızlı bir şekilde olmuş ve giriş segmentinden üst seviyeye kadar LTE destekli modeller üretilmişti. Ancak 5G teknolojisi için aynı durum söz konusu olmadı. 2019 yılında başlayan 5G furyasına, firmalar amiral gemisi modelleri ile giriş yapmıştı. Hatta bazı firmalar amiral gemisi modellerinin bazı sürümlerinde 5G’ye destek vermişti.

Yonga seti üreticilerinin 5G modemin üretiminin maliyetli olduğunu açıklamasının ardından 5G’ye geçiş sürecinin biraz sancılı olacağı söyleniyordu. MediaTek bu algıyı geçtiğimiz günlerde tanıttığı MediaTek Destiny 800 yonga seti ile kırmayı başarmıştı. MediaTek’in Destiny 800 yonga seti ile birlikte orta segment için 5G’ye yeşil ışık yakılmıştı. Bugün de bir haber Huawei cephesinden geldi.

Huawei uygun fiyatlı 5G telefon için düğmeye bastı!

İddialara göre; Huawei, orta segmentin yanı sıra giriş seviyesi için de 5G’yi sunmak için çalışmalara başlamış durumda. 150 dolar banındaki modellerinde bile 5G’ye yer vereceğini belirten Çinli teknoloji devinin, bu modelleri 2020 sonunda tanıtıp 2021 başında ise satışa sunması bekleniyor.

Huawei şimdilik 5G pazarında Mate 30 5G, Mate 20X 5G, Nova 6 5G ve Honor V30 5G modelleri ile boy gösteriyor. Tepe modellerine 5G desteğini sunan firmanın 2021’de piyasaya hükmedeceğini düşünüyoruz. 2020’de 5G konusunda Çin pazarının yüzde 70’de Huawei’nin telefonlarının yer alacağı söyleniyor. Telekomünikasyon konusunda eline su dökülmeyen Huawei, bakalım 2021 yılında 2.000 TL bandında 5G destekli telefonlar ile karşımıza çıkacak mı?

Huawei uygun fiyatlı 5G telefon

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.