Mobil Ocak 19, 2020 21:00

Xiaomi POCO değil POCO Bey diyeceksiniz! Sonunda oldu

Alt markaların özgürleşmeye devam ettikleri bir dönemden geçiyoruz. Bugün de Xiaomi POCO yolları resmen ayrıldı. Peki şimdi ne olacak?
Xiaomi POCO değil POCO Bey diyeceksiniz! Sonunda oldu

Akıllı telefon pazarında üreticilerin son yıllarda alt markalara ciddi yatırım yaptığını görüyoruz. Bunun en büyük örneği ise Realme tarafında yaşanıyor. Zira OPPO alt markası Realme serisini geçtiğimiz yıl tamamen kendi bünyesinden ayırmıştı. Realme de bununla birlikte kendi arayüzünü geliştirmeye başlamıştı. Bugün ise Xiaomi‘nin ikinci alt markası (birincisi Redmi ama Redmi sadece Hindistan pazarında kendi organizasyonuna sahip) POCO özerkliğini ilan etti. Xiaomi POCO arasındaki fiziksel bağ da böylece kalmamış oldu.

İlk nesil Pocophone F1 ile büyük bir çıkış yakalayan ve ülkemizde de çılgın satış adetlerine ulaşan markanın bilinilirliği ortada ve POCO markasının da Pocophone F2 serisini hazırladığını biliyoruz. İlk nesil Pocophone F1 serisinde kutu üzerinde bile Xiaomi logosu yoktu ve aslında bu ayrılık o zamandan planlanmıştı.

Pocophone F2

Pocophone F2

Pocophone F2 ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor ama gelen ilk dedikodulara göre Snapdragon 865 kullanılacağı belirtiliyor. Dünyanın en ucuz Snapdragon 865 çözümünü bizlere sunmak isteyen POCO markasının bu konudaki en büyük rakibi ise Meizu olacak gibi görünüyor. Zira Meizu‘nun da en ucuz Snapdragon 865 kullanan telefonu yapma gibi bir düşüncesi var.

Bakalım ülkemiz pazarında POCO markası kim ya da kimler tarafından temsil edilecek?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.