Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 17, 2020 9:00

Microsoft, Windows 7 için desteğini resmen sonlandırdı. Elveda iki gözüm

Neredeyse hepimizin üzerinde anılar bıraktığı ve her zaman sevdiğimiz Windows 7’nin bugün Microsoft tarafından fişi çekildi.
Microsoft, Windows 7 için desteğini resmen sonlandırdı. Elveda iki gözüm

Hepimizin bildiği üzere Windows 7 çoğu kullanıcılar için vazgeçilmez bir sistem. Gerek kullanımı olsun, gerek sadeliği olsun gerek stabilitesi olsun hepimizin vazgeçilmeziydi. Ancak Microsoft geçtiğimiz yıl Windows 7 ye desteğini keseceğini ve kullanıcıların artık bilgisayarlarını en son sistemi olan Windows 10 geçirmelerini istedi. Kullanıcılar bu uyarıları hiç dikkate almadılar. Ancak Microsoftun şakası olmadığını bugün anladık. Buna istinaden Microsoft bundan sonra Windows 7 yi kullanabileceğimizi fakat güvenlik açıklarıyla da karşı karşıya olabileceğimizi söyledi.

Şirket de biliyor ki çoğu kullanıcıları Windows 7 den vazgeçmeyecek. Bugün aldığımız bir habere göre Microsoft Windows 7’den vazgeçemeyen kullanıcılarına Windows 10’u destekleyecek bilgisayar önerilerinde bulundu.

Çoğu Windows 7 kullanıcısı için, Windows 10 Pro’Yu destekletyen yeni bir aygıt kullanılması önerilir. Yüzey cihazları daha hızlı, daha hafif, daha güçlü ve daha güvenlidir ve ortalama fiyatları sekiz yıl önceki ortalama fiyattan önemli ölçüde düşüktür.

Yukarıdaki açıklamayı yapan Microsoft eski donanımlı bilgisayarların Windows 10 yükleseler dahi sağlıklı çalışmayacağını dile getirdi.

Bazı Windows 7 cihazları Windows 10 ile uyumlu olmadığı veya özellik kullanılabilirliği azaldığı için Windows 10’u eski cihazlara yüklememenizi öneririz.

Yaptığı açıklamalarla Windows 7 kullanıcılarını Windows 10’a geçirmek isteyen Microsoft Windows 7 gibi sade bir sistem üzerine çalışırsa şüphesiz kullanıcılar zaten onlara ayak uydurmuş olacaklardır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.