Mobil Ocak 15, 2020 19:00

Donald Trump Apple için öyle şeyler söyledi ki! Yasaklama gelebilir!!!

Bugün Amerikan Başkanı Donald Trump Apple için bir tweet attı ve bu tweette rakiplerin Apple'a büyük davalar açabileceği bir süreci de başlattı...
Donald Trump Apple için öyle şeyler söyledi ki! Yasaklama gelebilir!!!

Amerika ve Huawei arasında yaşananları bir süredir canlı canlı izliyoruz. Amerika Huawei’nin bilgi sızdırdığını söylüyor ama buna karşın somut bir delil de ortaya koyamıyor. Huawei ürünleri yasaklanıyor ve Huawei telefonlarında Google uygulamalarını ön yüklü olarak satışa sunamıyor. Bu süreç böyle devam ederken Amerikan Başkanı Donald Trump Apple için bugün inanılmaz bir tweet attı ve Apple’ın ticari itibarını inanılmaz bir şekilde zedeledi.

Trump attığı tweette “Apple’ın her alanda desteklediklerini ve özellikle ticari faaliyetlerine destek olduklarını dile getirerek Apple’ın suçlular ile olan davalarda telefonların açılması için FBI ve devlet kolluk güçleri ile birlikte çalışması gerektiğini” belirtti.

Donald Trump Apple ilişkisi bitti mi?

Donald Trump başkan olduğundan beri teknoloji şirketlerinin CEO’ları ile yakın ilişki içinde. En yakın olduğu şirket ise Apple ve dolayısı ile Tim Cook. Bu açıklamadan sonra piyasalar Apple hisselerine nasıl karşılık verecek? Bu büyük bir merak konusu ama Çin Hükumeti‘nin desteği olduğu iddiası ile eleştirilen Huawei‘nin tam karşısında Amerikan Hükumeti tarafından desteklenen bir Apple durması pekte hoş görünmüyor.

Bu noktadan sonra diğer üreticiler Apple’a haksız rekabet davaları açabilir mi? Ehh bunu da zaman içinde göreceğiz…

Bizim Yorumumuz

Trump yine bombayı patlattı!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.