Ana sayfa » Mobil » Samsung, Galaxy S9 serisi için yeni bir güncelleme yayınladı.

Samsung, Galaxy S9 serisi için yeni bir güncelleme yayınladı.

Samsung, Galaxy S9 serisi için yeni bir güncelleme yayınladı.

Son zamanlarda Android 10 ve OneUI 2.0 için bazı cihazlarını beta grubuna alan Samsung, Galaxy S9 için yeni bir güncelleme yayınladı.

Bildiğiniz üzere Samsung bazı cihazlarını Android 10 tabanlı OneUI 2.0 güncellemesi için beta grubuna aldı. Bunlarda birisi Galaxy S9. Geçtiğimiz aylarda beta grubuna dahil olan cihaza bugün yeni bir güncelleme daha geldi. Hepimizin bildiği üzere bu cihaz  Android 10 ve OneUI 2.0 için beta grubunda. Samsung bu cihazına neredeyse her hafta en az 1 güncelleme yayınlıyor.

Bu güncellemeler yeni arayüzü içeriyor. Ancak beta da olduğu için birçok hatada beraberinde geliyor. Samsung bugün yayınladığı güncelleme ile hem hataları giderdi hem de kameraya düzeltmeler getirdi. Samsung en Galaxy S9 için  4.beta güncellemesini Aralık ayında yayınlamıştı. Ardından geçtiğimiz haftanın başında da 5ZTA2 yapım numarasına ait 5.betasını yayınladı. Son olarak şirket bugün OTA yoluyla ZTA 9 yapı numarasıyla 6. betasını yayınladı.  Bu güncelleme Galaxy S9 serisinin her ikisine de 10.0.01.49 yapı numarasına ait yeni ve güncellenmiş kamera uygulaması getirdi.  Her iki cihaz için de güncelleme 116 MB’lık bir boyuta sahip.

Yeni güncelleme ile gelen yenilikler aşağıdaki gibidir:

  • Samsung Pay güvenlik tuş takımında PIN girerken oluşan sorun giderildi.
  • Samsung Kamera v10.0.01.49’u güncellendi.
  • SIM kart görüntüsü DUAL SIM kart durumunda ayarlandığından görünmeyen sorunlar düzeltildi.
  • Arıza filtresini önlemek için çalışmayan sorunlar düzeltildi.
  • MVNO operatörlerini kullanan kullanıcılarda görünen mobil verileri kullanamayan sorunlar düzeltildi.

Son olarak Stabil Android 10 ve OneUI 2.0 arayüzü bu iki cihaza tahminen Mart 2020’de gelecek…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.