Ana sayfa » Mobil » Nubia Red Magic 5G ekran tarama hızı rekoru kıracak!

Nubia Red Magic 5G ekran tarama hızı rekoru kıracak!

Nubia Red Magic 5G ekran tarama hızı rekoru kıracak!

Mobil Dünya Kongresi 2020 ile tanışacağımız Nubia Red Magic 5G ekran tarama hızı ile akıllarımızı alacak gibi görünüyor. İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarının yeni nesil trendi ekran tarama hızları. Aslına bakarsanız bu konu yeni bir konu değil ama büyük üreticiler bu konuya yeni önem vermeye başladı. Zira baktığınızda bugün telefon yapmayı bırakan Razer, 2017 yılında pazara sunduğu ilk nesil Razer Phone serisinde 120Hz tarama hızını kullanmıştı. Daha sonra Çinli üreticiler 90Hz tarama hızlarını telefonlarına geçtiğimiz yıl getirmeye başladılar. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Nubia Red Magic 5G 144Hz ekran tarama hızı ile karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz üzere Nubia Eylül ayında Nubia Red Magic 3S ile karşımıza çıktı ve bu telefonda 90Hz tarama hızı bulunuyordu. Şubat ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi etkinliği kapsamında telefonla tanışabiliriz ve 144Hz deneyimini de yaşayabiliriz.

Bu yıl Samsung ve Huawei yeni modellerinde 120Hz tarama hızına geçiş yapacak gibi görünüyor. Bugün OnePlus CEO‘su da OnePlus 8 serisinin 120Hz tarama hızına sahip olacağını müjdeledi. Bu bir müjde bile olsa tarama hızının artmasının pil tarafına da negatif bir katısı olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bu sebeple günlük kullanımda geçişli tarama hızı ile 90Hz tarafında kullanım sağlayacağız diye düşünüyoruz. Belki oyun oynarken 120Hz tarama hızına geçiş yapabiliriz.

Bakalım bu ekran tarama hızı savaşlarının galibi kim olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.