Ana sayfa » Microsoft » Microsoft Surface Duo çalışır halde görüntülendi

Microsoft Surface Duo çalışır halde görüntülendi

Microsoft Surface Duo çalışır halde görüntülendi

Microsoft’un katlanabilir telefonu Surface Duo, çalışır halde Microsoft yöneticisi Satya Nadella’nın elinde görüntülendi. Görünüşe göre Surface Duo bu yıl satışa sunulacak.

Microsoft geçtiğimiz yılın Ekim ayında düzenlediği etkinlikte katlanabilir akıllı telefon furyasına giriş yapacağını açıklamıştı. Windows Mobile ile umduğunu bulamayan Microsoft, bu işletim sistemine ait her şeyi kökünden kazımaya kararlı olduğunu, Surface Duo’da Android kullanarak belli etmişti.

5.6 inç büyüklüğündeki ana ekranı açıldığında 8.3 inç boyutuna kadar çıkabiliyor. Henüz teknik özellikleri açıklanmayan telefonun Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti ve 12 GB RAM’den güç alacağını düşünüyoruz. Oldukça deneysel görünen bu telefonun 2020 yılı bitmeden satışa sunulacağı söyleniyor. Telefonun fiyatının ise Mate X ve Galaxy Fold gibi 2.000 dolar bandında olacağı tahmin ediliyor.

Surface Duo

Kutusundan Android 10 işletim sistemi ve Microsoft Launcher arayüzü ile çıkması muhtemel olan bu model, Microsoft’un Android pazarına gireceğinin sinyallerini veriyor. Microsoft’un 2020 yılı içerisinde alınabilir seviyede yeni Android tabanlı akıllı telefonları pazara süreceğini düşünüyoruz.

Şimdilik Microsoft’un katlanabilir telefonu hakkında konuşmak için erken. Telefonda kaç adet kameranın yer alacağı bunların kaç Megapiksel olacağı, deneyimsel açıdan rakiplerine göre farklı neler sunacağı ve kullanılacak olan ekran teknolojisi hakkında henüz en ufak bir detay bulunmuyor.

Akıllı telefon furyasının 2020’de de devam edeceği aşikar. Bu alanda hem Microsoft’tan hem de diğer firmalardan da yeni akıllı telefonlar görmeye devam edeceğiz. Bakalım bu savaşın kazananı kim olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.