Ana sayfa » Mobil » Xiaomi Mi A2 güncelleme aldı! Ama keşke almasaydı

Xiaomi Mi A2 güncelleme aldı! Ama keşke almasaydı

Xiaomi Mi A2 güncelleme aldı! Ama keşke almasaydı

Bir süredir  güncelleme haberlerini yaptığımız Xiaomi, amiral gemisi cihazlarından sonra  nihayet Android 10 güncellemesini Mi A2 için kullanıma sundu.

Xiaomi bir süredir Android 10 güncellemesi üzerine çalışıyor. Geçtiğimiz aylardan beri şirket  birçok cihazına sorunsuz şekilde güncellemeyi yayınlamayı başardı. Ardından geride bıraktığımız hafta Mi 8 ve bazı Note  serisi cihazları  için Android 10 güncellemesi yayınlandı. Sonuç olarak amiral gemisi ve orta segmentli cihazlar için Android 10 güncellemeleri başarıyla kullanıma sunuldu. Son olarak şirket Mi A2 için neredeyse sürpriz diyeceğimiz Android 10 güncellemesini yayınladı. Mi A2 2018 yılında pazara sunulmuştu ve 5.99 inç IPS LCD ekran ile karşımıza çıktı.  Ayrıca 4GB RAM ve 3010 mAh bataryaya sahip.

Cihazın bugün aldığı güncelleme 1.3 GB boyutunda. Android 10’un akıllı yanıtlar,karanlık mod, Dijital Wellbeing, ebeveyn kontorolleri yeni jest hareketleri  gibi özelliklerin yanı sıra güncelleme bizlere Aralık 2019 güvenlik yaması ve kamera uygulamasında bazı yenilikleri de getirdi.

Ancak cihazı güncelleyen bazı kullanıcılar sorunları da beraberinde getirdiğini söylüyor. Örnek verecek olursak arayüz de bazı kasmalar olduğu söyleniyor. Ayrıca VoWifi‘nin çalışmadığı da hatalar arasında. Başka bir kullanıcıda Google hizmetlerinin çalışmayı durdurduğunu söylüyor. Ayrıca kamera uygulamasında birkaç hata var ve Camera2api desteği de henüz yok.

Görünüşe bakacak olursak Xiaomi işini biraz aceleye getirmiş olmalı.Güncelleme konusunda acele etmeyin. Güncelleme yapıp hata alanların sayıları her geçen saat artıyor. Sizler de onlar gibi bu tür hatalarla karşılaşmak istemiyorsanız biraz beklemeniz gerekecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.