Ana sayfa » Oppo » OnePlus 8 ekranı ile fark yaratacak!

OnePlus 8 ekranı ile fark yaratacak!

OnePlus 8 ekranı ile fark yaratacak!

Çinli teknoloji devi OnePlus’ın yeni amiral gemisi modeli OnePlus 8 için ilk resmi açıklama geldi. Telefonda 120 Hz ekran yer alacak.

Amiral gemisi katili unvanı hayatımıza kazandıran OnePlus, önümüzdeki aylarda yeni modeli olan OnePlus 8’i resmi olarak tanıtacak. Telefonun kalbinde Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti ve 8 GB RAM’in yer alması bekleniyor. Bugün ise OnePlus’tan resmi olarak telefonun ekran özellikleri hakkında ilk bilgiler geldi.

OnePlus 8 ekranı ile sektöre yeni bir soluk kazandıracak

OnePlus’tan gelen bilgilere göre; bu modelde OLED panel kullanılacak. 120 Hz tazeleme hızına sahip olacak olan bu ekran, dokunmatik tepkime süresinde 240 Hz’i görecek. Daha fazla renk derinliği için 10 Bit panel ile gelecek olan bu ekran çözünürlük konusunda 2560 x 1440 yani 2K çözünürlük sunacak.

OnePlus etkinlik sırasında, her ekranın fabrikada Sadece Fark Edilebilir Renk Farkı (JNCD) derecesine sahip RGB renk sıcaklık sensörü ile doğru renkler için kalibre edildiğini belirtiyor. Yani tüm modeller kutusundan kalibre edilmiş ekran ile çıkacak. Bir ekranı kalibre etmenin ne kadar zor ve maliyetli olduğunu düşünürsek, OnePlus’ın böyle bir hamle yapmasının oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

OnePlus 8

Bu ekran 4096 düzeyinde otomatik parlaklık ayarı sunacak. Bu otomatik ayar; ortam ışığına göre ayarlanabilir, çok sahneli karartma, ekran renk sıcaklığı karartma ve daha fazlasını sunacak. Ayrıca bu ekran hareket bulanıklığını önlemek için TV’lerde yaygın olarak görülen yerleşik MEMC motion telafisi çipine sahip olması ile alanında fark yaratacak.

Bu yıl ekran konusunda Apple ve Samsung cephesinden de önemli atılımlar bekliyoruz. Çinli teknoloji devlerinin bu alanda rekabet edecek düzeye gelmesi, dev isimlerin hamle yapmasını sağlayacaktır. iPhone 11 Pro ile gelen XDR ekran her ne kadar başarılı olsa da devrim yaratan özelliklere sahip değildi. Bakalım iPhone 12’nin ekranında Apple yeni bir teknoloji kullanacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.