Ana sayfa » Mobil » Nokia 8.2 4G ile ilgili ilk bilgiler geldi! 4G mi?

Nokia 8.2 4G ile ilgili ilk bilgiler geldi! 4G mi?

Nokia 8.2 4G ile ilgili ilk bilgiler geldi! 4G mi?

Bir süredir farklı platformlarda dedikoduları yapılan Nokia 8.2 4G versiyonu ile bugün sertifika alırken görüntülendi. İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarına yeniden giriş yapan Nokia bir dönem oldukça başarılı işlere imza atıp adından sıkça söz ettirmişti. Amiral gemisi modeller tarafında başarılı olamayan üreticinin orta segment pazarında da kan kaybettiği bir dönem yaşadık ve hala da yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere Nokia’nın henüz kutu içinden Android 10 ile çıkan bir cihazı yok ve bugün ortaya çıkan sertifikalara baktığımızda da bir süredir dedikodusu yapılan Nokia 8.2 4G versiyonu ile karşımıza çıktı.

Telefon ile ilgili büyük bir beklentiniz varsa; ki bizim ekip olarak vardı bu beklentinizi çöpe atın. Zira telefon Snapdragon 665 yonga seti ile gelecek. Bu da sizin de anlayacağınız üzere Nokia‘nın yeni telefonunda 4G özelliği olacağını gösteriyor. Son dönemde OPPO, Xiaomi, Vivo ve Huawei gibi üreticiler orta segment pazarını 5G ile donatırken Nokia‘nın 4G versiyon bir telefon ile neyi amaçladığını anlamak oldukça zor.

Nokia bir süredir doğru yönetilmiyor ve iyi bir rüzgar yakalayan firma bundan dolayı da takipçilerini kaybetmeye başlıyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Nokia 7.2 DxxOMark puanını açıklamıştık ve telefon Nokia 9 PrueView ile aynı puanı almıştı. Burada sorun hangisinde diye de sormuştuk. Nokia 9 PrueView 5 özel sensöre sahipken nasıl olur da Nokia 7.2 ile aynı puanı alır?

Nokia’nın bunun gibi detaylara yoğunlaşması gerekiyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.