Mobil Ocak 11, 2020 22:00

Yuvarlak ekranlı telefon olur mu? Cyrcle Phone ile mümkün

Eski Nokia tasarımlarını hatırlatan yuvarlak ekranlı Cyrcle Phone bir anda karşımıza çıktı. Peki bu telefon başarılı olabilir mi
Yuvarlak ekranlı telefon olur mu? Cyrcle Phone ile mümkün

Akıllı telefon pazarında yaratıcılık sınır tanımıyor ama sınırsızlıkta bazen sizin sınırınız oluyor. Bunun en güzel örneği ise Xiaomi Mi Mix Alpha olarak gösterilebilir. Akıllı telefon pazarında tasarımsal bütünlük tarafında bambaşka bir noktaya bizi taşıyan Xiaomi, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile Mi Mix Alpha‘nın üretim maliyetlerini bahane ederek bunun üretilmesinin şimdilik mümkün görünmediğini dile getirmişti. Bugün de tasarım tarafında başka bir noktaya bizi taşıyabilecek Cyrcle Phone karşımıza çıktı.

Telefonun isminden de anlaşılacağı üzere ekranın çember şeklinde olduğunu görüyoruz. Cihazın yapımcısı en uygun tasarımı bulmak için uzun süre çalıştıklarını ve bugün de böyle bir tasarım ile karşımıza çıkıyorlar. Cyrcle Phone rahatlıkla cebe sığıyor ve elinize de çok rahat bir şekilde oturuyor. Telefonun yapımcısı olan şirket akıllı telefonun son sürümü bir yıl içinde satışa sunulacağını da belirtiyor.

Açıkçası bu ve buna benzer tasarımları yıllar önce Nokia bize sundu. Hatta bize neler neler sundu. Tasarımsal anlamda bu telefonun güzel bir arayüze sahip olduğunu görsek de kamera gibi uygulamalarda yanlardan ve yukarıda siyah boşluklar vermesi de ne kadar güzel görünüyor buna da siz karar verin.

Gençler arasında bir popülariteye bu model ulaşabilir ama global pazarda bu modelin satışının imkansız olduğunu da belirtelim. Peki siz yuvarlak ekranlı bir telefon alır mıydınız?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.