Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 8, 2020 9:00

iPhone 11’e benzemeye çalışan Google Pixel 4a tekrar göründü

Bir süredir XL modeli olmayacak dediğimiz Google Pixel 4a ile ilgili bugün farkl ıgörseller ortaya çıktı. İnsan soruyor; "bunların nesi eksik" diye...
iPhone 11’e benzemeye çalışan Google Pixel 4a tekrar göründü

Google ve Alphabet dünyanın en değerli şirketi. Bu kadar büyük ve parası da bu kadar olan bir şirketin dünyanın en iyisini yapmasını beklersiniz değil mi? Biz de bunu bekliyoruz ama Google sürekli olarak bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Google‘ın mobil pazardaki başarısızlıklarını alt alta yazsak sayfalar dolusu haber yazmak zorunda kalırız. Zira Google bu dönemde birçok başarısızlığa imza attı. Google Pixel 4a ile yeni bir başarısızlığa daha imza atılmaya çalışılıyor ve bundan dolayı da firmayı ayakta alkışlıyoruz!

  • Google Hangouts
  • Google Müzik
  • Nexus Projesi
  • Google Glass

Aklımıza gelen ilk başarısızlıklardan birkaçı. Peki Pixel 4a için neden başarısız olur diyoruz? Öncelikle sızan görsellere baktığımızda telefonun tasarımsal olarak çok kötü göründüğünü düşünüyoruz. Ekip olarak bu tasarımın eski bir tasarım olduğunu ve Google’ın 2020 yılında değişen pazara ayak uyduramayacak olmasının yorumlarını yapıyoruz. Arkada parmak izi kuma sensörü tek kamera için ayrılmış arkada kare şeklinde tuhaf yapısı ile yeni nesil Pixel serisi oldukça tuhaf görünüyor.

Evet Infinty-O ekran ile çağ yakalanmaya çalışılsa da tasarımsal olarak telefonu kesinlikle beğenmediğimizi söyleyelim. Google bu telefonu 200 dolar seviyesinde satarsa; ki asla böyle bir şey olmayacak o zaman düşüncelerimizi değiştirebiliriz.

Samsung, OPPO, Xiaomi ve Huawei orta segment pazarında harika işler ortaya koyarken Google neler neler ile uğraşıyor…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.