Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 7, 2020 13:00

Sony Vision-S elektrikli aracını tanıttı! Türkler yapınca Japonlar da yaptı

Herke telefon tanıtımı yapmasını beklerken Sony Vision-S elektrikli aracı ile karşımıza çıktı. İyi de bu nereden çıktı? Gerçek olabilir mi?
Sony Vision-S elektrikli aracını tanıttı! Türkler yapınca Japonlar da yaptı

Sony mobil tarafta oldukça zor bir dönem geçiriyor. Bir türlü istediği noktaya gelemeyen Japon teknoloji devi kamera sensörü ve oyun konsolu tarafında ise rakipsiz bir şekilde yoluna devam ediyor. CES2020 fuarı başladı ve Sony’nin yeni telefonlarını beklerken bir anda Sony Vision-S isimli bir araç bizi karşıladı. Gerçekten beklemediğimiz bir gelişme oldu ve bizde bu detayları sizlerle paylaşmak istedik.

Araç oldukça güzel görünüyor ama biz Sony’nin yeni arabasını da logosunu da biraz Tesla Model X serisine benzettik. Bilmiyoruz siz bu konuda ne düşünürsünüz? Dilerseniz Sony’nin sokakta çekilmeyen ve görsel efektlerden hazırlanmış tanıtım videosunu birlikte izleyelim.

Araç ile ilgili pek bir bilgi yok ama videoyu izlediğimizde bazı detayları yakalıyoruz. Otomobilin içinde ve dışında 33 farklı sensör ve çoklu kamera kurulumu yer alıyor. Bununla birlikte önde altta bir de gelişmiş radar sistemi var. Çoklu ekranlar, surround ses sistemi ve bir ağ bağlantısı ile gele araç sürekli internete bağlı olabilecek. Bazı bileşenler BlackBerry ve Bosch gibi tanınmış üreticiler tedarik edilecek.

Elektrikli araç platformu Magna’nın yardımıyla geliştirildiği söylenen bu prototip için Sony, bu platformun SUV gibi diğer araç türleri için de uygun olduğunu iddia ediyor. Sony CEO‘su Kenichiro Yoshida, “Bu prototip geleceğine yaptığımız katkıyı somutlaştırıyor” dedi.

Bizim Yorumumuz

Bu prototip gerçek olur mu derseniz? Olmaz deriz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.