Mobil Ocak 2, 2020 22:00

Casper VIA P3 pil testi! Hayal kırıklığı içerir

Yerli üretici Casper yeni telefonu VIA P3 ile karşımızda. Peki Casper VIA A3 pil performansı ile bize ne sunuyor? Gelin birlikte test edelim...
Casper VIA P3 pil testi! Hayal kırıklığı içerir

Akıllı telefonlarda en önemli alım kriterlerinden birisi pil performansı. Bu noktada bizde en doğru testleri ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz. Zira her telefona aynı kullanım senaryosunu uyguluyoruz ve çıkan sonuçları da sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de Casper’ın yeni tanıttığı Casper VIA P3 pil performans testi ile karşınızdayız.

Biz yerli markalara her zaman destek olmaya çalışan bir yayınız ama Casper’ın bu yeni telefonuna yaptığımız pil testi bizi hayal kırıklığına uğrattı. Ne demek istediğimizi videoyu izlediğiniz zaman kendiniz de göreceksiniz. Bu noktada telefonun bir güncellemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

Peki pile etki eden özellikler neler?

  • 5.86 inç boyutunda 1520x720p HD+ çentikli IPS LCD Incell 19:9 Extreme Vision ekran
  • MediaTek Helio P60 yonga seti 12 nanometre
  • 32 GB dahili depolama
  • 3GB RAM
  • 3.000 mAh pil gücü

Burada en dikkat çeken şey ise MediaTek Helio P60 ve 3.000 mAh pil gücü. Biz MediaTek Helio P60 yonga setinin kullanımına karşı değiliz. Zira performanslı da bir yonga seti ve telefon ile farklı oyunları da önümüzdeki günlerde oynayacağız. Burada 3.000 mAh üzerinde bir pil gücü kullanılmalıydı.

Editörün Notu:

Bununla birlikte telefon ile oyun oynama gibi bir durumunuz yoksa; ki bizim yok; 1 günlük kullanımda şarj size rahatlıkla yetiyor. Oyun tarafındaki şarj tüketimini ise video içinde bulabileceksiniz…

Casper VIA P3 pil testi video inceleme

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.