Mobil Aralık 31, 2019 19:00

Eskiler için elveda WhatsApp! Merhaba eski dost SMS

WhatsApp güncelleme aldı ve eski Android ve iOS sürümlerine desteğini keseceğini açıkladı.Peki bu ne anlama geliyor? Eski telefon sahipleri ne yapacak?
Eskiler için elveda WhatsApp! Merhaba eski dost SMS

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp. Birçok kişi “WhatsApp neyden para kazanıyor” gibi bir düşünceye sahip ve bu programın bir esnaf lokantası olduğunu zannediyor. Aslında öyle bir durum değil ve WhatsApp her geçen gün değerleniyor. Mark Zuckerberg’in 19 milyar dolara satın aldığı bu mesajlaşma uygulaması için bugün yüzlerce milyar dolar fiyat biçiliyor. Bugün gelen WhatsApp güncelleme haberi ise bazı eski kullanıcıları üzecek gibi görünüyor.

Eğer eski bir telefonunuz varsa ve mesajlaşmak için WhatsApp kullanıyorsanız size kötü bir haberimiz var. Facebook’a ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp güncelleme alarak, Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich ve iOS 9′dan önceki işletim sistemlerine verdiği desteği kesti. Bu da eğer iOS ve Android bu sürümlerden eski bir sürümü kullanıyorsanız artık WhatsApp kullanmayacağınız anlamına geliyor.

WhatsApp güncelleme aldı ve eski telefonları bitirdi!

Eski sürüm kullanan kullanıcılar 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren kullanıma devam edemeyecek ve yeni hesap oluşturamayacak. WhatsApp, destek sayfasında bu işletim sistemleri için aktif olarak çalışmalarını bildirdi Android ve iOS‘un yanı sıra Windows Phone kullanıcıları da 31 Aralık itibariyle WhatsApp kullanamayacaklar. Windows resmi olarak kullanıcılarına Android veya iOS‘a geçmelerini önerdi.

Microsoft’un da kullanıcılarını diğer işletim sistemlerine geçişe teşvik etmesi de bir hayli ironik bir durum…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.