Mobil Aralık 29, 2019 19:00

Huawei 5G ağlarının koşulsuz lideri olacak; çünkü

2020 yılında Huawei 5G ağlarında en fazla telefon satan üretici konumuna yükselecek. Peki bu nasıl olacak? İşte detaylar ve raporlar...
Huawei 5G ağlarının koşulsuz lideri olacak; çünkü

5G Ağları ülkemiz ve üçüncü dünya ülkeleri hariç birçok ülkede kullanıma sunulmuş durumda. Türkiye‘de faaliyet gösteren Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone 5G ağlarından bi’haber tavırları ile bizleri umutsuzluğa sürüklese de 5G destekli telefonlar ülkemizde çift bant desteği sayesinde satılmaya başlayacak. Bu konuda OPPO oldukça girişken olabilir zira önümüzdeki hafta 31 Aralık 2019 tarihinde yeni nesil OPPO Reno 3 serisi satışa sunulacak. 5G Savaşında kim galip gelecek derseniz burada tek bir seçenek var gibi görünüyor. Ortaya çıkan bilgiler ve raporlara göre Huawei 5G pazarında 2020 yılı içinde sadece Çin pazarında 100 milyon telefon satacak.

Japon kapasitör üreticisi Taiyo Yuden’in CEO’su Shoichi Tosaka bugün yaptığı açıklamada Huawei‘nin büyük bir kapasitör siparişi verdiğini söyledi. Tosaka şunları söyledi;

Huawei ve ZTE yeni yıl için oldukça fazla kapasitör siparişi verdi. Bunun sebebi ise 5G telefonların kapasitör ihtiyaçlarının 4G destekli telefonlara göre 3 kat fazla olması. Siparişlere baktığımızda Huawei’nin 100 milyon üzerinde 5G destekli telefon satışı gerçekleştireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde IDC tarafından yayınlanan raporlarda da Huawei‘nin 5G telefon satışlarında birinci, Apple‘ın 2020 üçüncü çeyrek itibariyle ikinci ve Samsung‘un da üçüncü üretici olacağı söylenmişti. Dördüncü üretici OPPO ve ardında da en büyük beşinci üretici Vivo olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.