Ana sayfa » Mobil » OPPO Reno 2z pil testi! X, Y, Z kuşağı, farklı kullanımlar [English Subtitles]

OPPO Reno 2z pil testi! X, Y, Z kuşağı, farklı kullanımlar [English Subtitles]

OPPO Reno 2z pil testi! X, Y, Z kuşağı, farklı kullanımlar [English Subtitles]

Herkesin merakla beklediği OPPO Reno 2z pil testini çok farklı bir şekilde yaptık. 3 Farklı kuşak telefonu test ettik. Bakalım sonuç ne çıktı?

Akıllı telefonların pil performansı en önemli alım kriterlerinden birisi. Kullanıcıların farklı farklı alım kriterleri var. Bazıları telefon alırken kamerayı önde tutarken, özellikle genç kullanıcılar işlemci hızını, bazı kullanıcılar ise tasarımı en önemli kriter olarak görüyor. Asıl önemli ortak kriter ise pil performansı. Bir telefonun kamerası ne kadar iyi, ne kadar hızlı, ne kadar güzel olursa olsun pili iyi bir sonuç vermiyorsa bu telefonu kullanmak eziyet olabilir. Bununla birlikte her kullanıcının da farklı farklı kullanım senaryoları var. Biz bugün OPPO Reno 2z pil testi ile farklı farklı yaş grubundaki kişilerin telefon ile yaptıkları test sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedik.

  • X Kuşağı olarak lise öğrencisi Fatih Taştepe OPPO Reno 2z‘yi test etti. Lise öğrencisi ve iyi bir oyuncu olan kardeşimiz nasıl bir sonuç aldı?
  • Y Kulağı olarak üniversite öğrencisi Arzu, OPPO Reno 2z‘nin pilini sonuna kadar test etti. Özellikle sosyal medya ve kamera konusunda telefonu zorlayan Arzu nasıl bir sonuç aldı?
  • Z kuşağı olarak da Volkan MANAV telefonu test etti. Beyaz yakalı bir çalışan olarak genellikle toplantı halinde geçen çalışma ortamlarında test edilen OPPO Reno 2z nasıl bir sonuca imza attı?

3 farklı kuşak ve 3 farklı kullanım senaryosunda yapılan bu pil testi birçok kişinin kafasındaki soru işaretlerini de ortadan kaldıracaktır diye düşünüyoruz. Şimdi dilerseniz telefonun nasıl bir pil performansına sahip olduğunu gelin birlikte test edelim.

OPPO Reno 2z pil testine etki eden teknik özellikler

  • 6,53 inç büyüklüğünde Full HD + (2340 × 1080 piksel) 19: 5: 9 en boy orana sahip AMOLED ekran
  • Sekiz Çekirdekli MediaTek Helio P90 12nm işlemci (2 Adet 2.2GHz Cortex-A75 + 6 Adet 2.0GHz Cortex-A75 çekirdek)
  • IMG PowerVR GM 9446 GPU
  • Android 9.0 (Pie), ColorOS 6.0
  • VOOC 3.0 hızlı şarjlı 4000 mAh pil
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.