Mobil Uygulama Aralık 27, 2019 9:00

Speedtest VPN geliyor! Hızınızı gizli gizli ölçebileceksiniz!

Speedtest VPN geliyor! Hızınızı gizli gizli ölçebileceksiniz!

İnternet hızımızı ölçerken kullandığımız Speedtest VPN özelliği uygulamasına eklemeye hazırlanıyor.

İnternet hızımı ölçe uygulamaları arasında en popüler olan Speedtest uygulaması yeni bir güncelleme alarak VPN özelliğine kavuşuyor. Şu anda Android ve iOS cihazlarda bu özellik beta sürümü olarak kullanıcılara sunuluyor. Speedtest VPN özelliği de diğer VPN uygulamaları gibi bir çalışma algoritmasına sahip. Bu özellik takdir edersiniz ki sizin hız ölçümü yaparken lokasyonunuzu gizlemeye yarayacak bir seçenek sunuyor.

Peki VPN bize ne sunar ?

VPN kullanarak farklı bir IP adresi üzerinden bağlantınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede bağlantınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Kullanıcı açısından en önemli boyutu, uygulama ücretsiz olacak ?

Speedtest bu özelliği beta sürümü boyunca sınırsız ve ücretsiz olarak sunuyor fakat beta sürümü sona erdikten sonra ücretsiz olarak sadece 2GB kullanım hakkınız var. Eğer bu hizmeti sınırsız kullanmak istiyorsanız bir ücret ödemek zorundasınız.

VPN kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ?

İnternette serbest ve gizli bir şekilde gezinmek, engellenmiş sitelere girmek gibi faydaları olsa da kullanacağımız uygulamayı seçerken dikkatli olmakta fayda var. Çünkü bu uygulamalar tüm internet trafiğinizi kontrol altında tutuyor. VPN uygulamaları kullanıcının güvenliğini sağlamak zorunda fakat tüm uygulama üreticilerinin bunu pek ciddiye aldığını söylemek zor. Bu yüzden kullanacağınız VPN’i iyi seçmeniz gerekiyor.

Speedtest’e bu özelliğin gelmesinin genellikle VPN kullanan Çin, İran vb ülkelerdeki kullanıcıların işine yarayacak diye düşünüyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.