Alışveriş Aralık 27, 2019 12:00

OPPO Enco Free bize neler sunacak? 25 saat pil ömrü mü?

OPPO bugün Hangzhou'da OPPO Reno 3 serisini tanıttı. OPPO sadece bununla kalmayıp aynı zamanda merakla beklenen OPPO Enco Free de bizlere sundu...
OPPO Enco Free bize neler sunacak? 25 saat pil ömrü mü?

OPPO giyilebilir ürünler pazarına yeniden merhaba dedi. Dün yapışan Reno 3 serisinin tanıtımında yeni nesil OPPO Enco Free resmen tanıtıldı. Peki, yeni kulaklık bize ne sunuyor? İşte detaylar…

13.4 mm boyutunda sürücülere sahip olan kulaklık aynı zamanda 16-20 Hertz aralığındaki frekanslarda çalışıyor. Stüdyo kalitesinde ses sunmak adına çift manyetik devre ve kompozit diyaframla gelen Enco Free hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Oppo Enco Free teknik bilgiler

 

Enco Free yarım kulak içi tasarıma sahip fakat her kulak tipi için farklı kulakçıklar kullanılabiliyor. Kulaklıkların her biri 4.6 gram ağırlığında ve IPX4 sertifikasına sahip. Bu da demek oluyor ki spor esnasında kullanmanızda veya yağmur altında kullanmanızda hiç bir sakınca yok.

Enco Free tabi ki telefon görüşmelerini destekliyor. Aynı zamanda aktif gürültü engelleyici özelliğine sahip. Bu da daha temiz bir ses aktarımı demek oluyor. Sağ ve sol kulaklıktan aynı anda ses alabilmek için eş zamanlı bluetooth aktarımına sahip. Bu noktada OPPO minimum 120 ms gecikme vadediyor. Bluetooth 5.0 ile birlikte gelen Enco Free 10 metrelik bir menzile sahip.

Her kulaklık 31 mAh bir bataryaya sahip ve kutusunda USB-C bağlantı noktası kullanıyor. OPPO, bu kutunun %50 doluluk oranında yaklaşık 15 saat görüşme ve 25 saat müzik dinleme vadediyor. Şarj kutusunu kullanmadığınız halde her bir kulaklık tam kapasitede 5 saatlik görüşme ve 3 saat müzik dinleme imkanı veriyor.

Şarj kutusunun ön tarafındaki LED gösterge sayesinde şarj durumunu her an görebilirsiniz. Aynı zamanda sağ tarafında da cihazla eşleştirmek için bir tuşa sahip. Eşleşme yapıldıktan sonra kutu açılır açılmaz otomatik bağlantı gerçekleşir.

Oppo Enco Free bağlantı kurmak

 

Ayrıca bu kulaklıklar müzik kontrolü ve çağrı yanıtlamak için pratik çözümlere sahip. Ses seviyesini ayarlamak veya parça değiştirmek için elinizi kaydırmanız yeterli oluyor. Arama yanıtlamak veya sonlandırmak için ise kulaklıklardan birine iki kez dokunmanız yeterli.

 

Oppo Enco Free kullanım kolaylığı

 

OPPO Enco Free 3 renk seçeneğiyle geliyor.31 Aralıkta ise Çin’de 99 dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Oppo Enco Free renk seçenekleri

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.