Ana sayfa » Mobil » Huawei P40 görseli sahte çıktı! Yine mi fake haber?

Huawei P40 görseli sahte çıktı! Yine mi fake haber?

Huawei P40 görseli sahte çıktı! Yine mi fake haber?

Geçtiğimiz günlerde sızan Huawei P40 görseli ile ilgili bugün yalanlama geldi. Telefonun böyle olmayacağı da kesinleşti. Peki nasıl olacak?

Huawei‘nin yeni nesil amiral gemisi Huawei P40 ile ilgili her gün yeni bir bilgi ve sızıntı ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz gün sızan görsel ise sahte çıktı. Zira daha öncede sızan bir görsel üzerinde düzenleme yapıldığı anlaşıldı. Bu ve buna benzer görsel kirliliği her nesil telefonda oluyor ve olmaya da devam edecek. Huawei‘nin yeni nesil amiral gemisi P40 tasarımsal anlamda bize ne sunacak bilemiyoruz ama ciddi bir değişim ortaya konacağı kesin.

Telefonun sızan görseli ise P40’a ait değil. Gelen bilgilere göre Huawei şelale ekran tasarımına Mate 30 serisinde olduğu gibi P40 serisinde de devam edecek. Hatta gelen bilgiler şelale ekran yapısının daha da artacağını ve aşağıya doğru daha fazla alan kaplayacağını söylüyor. Yine sızın bilgilere göre telefonun yan tarafında da bu yeni nesil şelale ekran sebebi ile fiziksel tuş bulunmayacak.

İşte tüm bu bilgiler dahilinde sızan görselin yanlış bir yönlendirme görseli olacağı belirtiliyor. En önemli soru ise P40 serisinin ne zaman tanıtılacağı. Bildiğiniz üzere Huawei P30 serisini geçtiğimiz Mart ayının sonunda duyurmuştu. Bu yıl Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi kapsamında yeni telefon tanıtılır mı? Bu da ortadaki diğer belirsizliklerde birisi…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.