Ana sayfa » Mobil » Ve olan oldu! Microsoft Xbox Series X artık resmi

Ve olan oldu! Microsoft Xbox Series X artık resmi

Ve olan oldu! Microsoft Xbox Series X artık resmi

Microsoft bugün büyük bir sürpriz yaptı ve Microsoft Xbox Series X adı verdiği yeni nesil oyun konsolunu bizlere sundu. Peki konsol bize ne sunacak?

Konsol seviyesinde grafiklere mobil pazar tam ulaşmıştı ki; konsollar 2020 yılı ile birlikte bu seviyeyi başka bir noktaya taşıyacaklar. Bir süredir sizlere PlayStation 5 ile ilgili bilgileri sunarken Microsoft Xbox‘ın yeni serisinden pek bir bilgi veremiyorduk. Bir anda bugün Microsoft Xbox Series X oyun konsolu ortaya çıktı ve bir anda dünyadaki konsol oyunları seviyesini başka bir noktaya taşıdı.

Ürünün genel özellikleri paylaşılmadı ama AMD Zen 2 mimarisine dayanan özel bir işlemci ve bir Radeon grafik kartı ile karşımıza çıkacak. 120fps 8K çözünürlüğe destek verecek olan yeni nesil oyun konsolunun dikdörtgen şeklinde kübik bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. İçine konacak BluRay disk ise diklemesine konacak. Bu arada ürünü yatay ve dikey olarak kullanmak mümkün. Tüm teknik detayları öğrenmek için daha uzun süre geçmesi gerekiyor. Zira şu anda halen geliştirilmekte olan yeni nesil oyun konsolunun birden fazla grafik kartı ile test edildiğini tahmin edebiliyoruz. İşte Microsoft‘un oyun konsolunun ilk tanıtım videosu.

Microsoft bu tanıtım sırasında yeni nesil oyun konsolunda oynanabilecek ilk özel oyunu da tanıttı. Ninja Theory tarafından yapılan Saga Senua: Hellblade II videosu ile bizi bizden aldı. Oyun konsolu değilde sanki bir filmin içinde kendinizi hissedeceksiniz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.