Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Giyilebilir ürünler tarafında Apple rakipsiz! İşte sonuçlar

Giyilebilir ürünler tarafında Apple rakipsiz! İşte sonuçlar

Giyilebilir ürünler tarafında Apple rakipsiz! İşte sonuçlar

Giyilebilir ürünler tarafında lider kim? Bu noktada kim daha fazla satış yapmış? Kim daha fazla seçenek sunuyor? İşte oyunun galibi…

Giyilebilir ürünler son dönemde oldukça popüler bir noktaya geldi. Birçok iPhone kullanıcısı Apple‘ın 5G desteği sunamamasından dolayı telefon değiştirmek yerine Giyilebilir ürünler almayı tercih etmeye başladı. Bu da rakamlara bir rekor olarak yansıdı. Aslına bakarsanız Apple geçtiğimiz yıl tüm saat segmenti içinde Rolex‘i geçerek dünyanın en çok satılan saati unvanını da kazanmıştı. Bugün ise Apple yeni bir rekor ile karşımızda.

IDC tarafından yayınlanan rapora göre Apple şu anda bu pazarın %35’ine hakim. Bu yıl AirPods ve Apple Watch serisi ürünlerden 29,5 milyon adet satan Apple’ın geçtiğimiz yıla göre %195,5 oranında büyüdüğünü görüyoruz.

Listeye baktığınızda en büyük artışın Huawei tarafında yaşandığını görüyoruz. Huawei‘nin giyilebilir ürün tarafında seçenekleri çok Çinli üretici geçtiğimi yılın aynı dönemine göre tam %202,6 oranında büyüme ortaya koydu.

Xiaomi ise bu pazarda Apple‘ın hemen ardından ikinci pozisyonunda. Amazfit ürünleri ile ciddi bir popülarite yakalayan Xiaomi‘nin Apple Watch çakması Xiaomi Watch ürünü ile satışlarını arttıracağını düşünüyoruz.

Samsung ise büyüyen pazarda %156,4 gibi oldukça büyük bir başarıya imza attı. Yeni nesil Buds kulaklıkların ve Galaxy S11 serisinin de gelişi ile birlikte Güney Koreli üreticinin büyümeyi sürdürmesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.