Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 8, 2019 9:00

Tesla sonunda dünyanın en büyüğü oldu! Tebrikler Elon

Bugün ortaya çıkan verilere göre Tesla en büyük rakibi BYD Holding'i geçerek dünyanın en büyüğü olmayı başardı. Peki sırada ne var?
Tesla sonunda dünyanın en büyüğü oldu! Tebrikler Elon

Elon Musk, bir deha. Modern çağın Iron Man’i. Bir çılgın. Bir hayalperest. Belki de bir aptal. Elon Musk için birçok yakıştırma yapılabilir ve bu isim herkes için farklı bir algı yaratabilir ama Elon Musk dünyanın en inovatif zekalarından birisidir. Bir füzeyi 90 derecelik dik bir açı ile yeryüzüne indirme projesi kadar çılgın. CyberTruck kadar kötü bir tasarımı daha üretime başlamadan 250 bin adet satabilen Elon Musk sonunda en büyük olmanın keyfini yaşıyor. Bugün yayınlanan bir raporda Tesla en büyük rakibi olan Çinli BYD Holding’i geçerek dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi konumuna yükseldi.

Aslında bu durumun böyle olacağı bir süredir biliniyordu. Zira BYD geçtiğimiz 3 aylık periyotta sade 12.500 adet araç satabildi. Bu rakam geçtiğimiz yılın verilerine göre %65 seviyelerinde daha az araba satışı demekti. Bu rakamlardan sonra şirketten kovulması bile gündeme gelen Elon Musk’ın imparatorluğu birincilik koltuğuna oturdu.

Tesla Daha da Büyüyecek!

Yayınlanan rapora göre Amerikalı üretici 807 954 adet ve BYD  787.150 adet otomobil üretimi gerçekleştirdi. Böylece aradaki fark ilk defa bu seviyeye ulaştı. Rapora göre bu fark asla kapanmayacak ve gelecekte bu rakamsal fark katlanarak artacak. Umarız bir gün bizim de Tesla’mız olur…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.