Mobil Aralık 4, 2019 17:00

Xiaomi kendi işlemcisini mi üretiyor? Huami Huangshan 2 tanıtıldı

Xiaomi'nin alt markası olarak giyilebilir ürünlerini üreten Huami Huangshan 2 isimli bir yonga seti geliştirdiğini duyurdu. Peki bu işlemci ne olacak?
Xiaomi kendi işlemcisini mi üretiyor? Huami Huangshan 2 tanıtıldı

Xiaomi’nin alt markalarından birisi olan ama kendi içinde özgür bir yapıya sahip olan Huami, Xiaomi‘nin akıllı saatleri Amazfit‘leri üretmesi ile biliniyor. 2016 Yılında 100 milyondan fazla akıllı saat satmayı başaran Çinli üreticinin 2020 planları arasında bir de işlemci var. Bir süredir dedikodusu dolaşan Huami Huangshan 2 ile ilgili bugün net bilgiler açıklandı.

Bildiğiniz üzere Xiaomi bu işe 2016 yılında girmiş ve 2017 yılında da ilk işlemcisi Surge S1 ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra bazı zorluklardan dolayı Xiaomi buraya para aktarmak istememiş ve bu Ar-Ge yatırımının borsaya açılmayı ertelemesinden korkmuştu. Bunu da ayır bir şirket olan ve kendi geliri olan Huami tarafından gelişmesini dışarıdan desteklemişti. Huawei’nin başına gelenlerden sonra Çinli üreticilerin kendi yonga setlerinin mimarilerini ve kendi işletim sistemlerini kurmaya çalıştıklarını görüyoruz.

Huami Huangshan 2 teknik özellikler

Bu yonga setinin akıllı telefonlardan daha çok akıllı saatler için geliştirildiği lansmanda söylendi ve ürünle ilgili teknik bilgiler verilmedi. Yapay zeka tarafında büyük bir gelişim ortaya koyan yeni nesil Huangshan 2‘nin özellikle sağlık tarafında büyük bir gelişim ortaya koyacağı da söylendi.

Yeni işlemci bize ne kazandırır bilemiyoruz ama Xiaomi CEO’sunun Surge S1 ile ilgili de neler söylediği dün gibi kulaklarımızda….

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.