Akıllı Telefon Aralık 4, 2019 19:30

Nokia 5G telefon için tarih verdi, ancak çok heyecanlanmayın

Nokia 5G telefon için tarih verdi, ancak çok heyecanlanmayın

Qualcomm etkinliğinde sahne alan Nokia 5G akıllı telefon hakkında ilk detaylara açıklık getirdi. Bahar döneminde tanıtılacak telefonun işlemcisi belli bile.

Qualcomm’un Amerika’da devam eden Snapdragon etkinliğinde sahne alan markalardan biri de Nokia oldu. 5G teknolojisi söz konusu olduğunda lider üreticilerden biri olan Nokia, etkinlikte Ürün Şefi Juho Sarvikas tarafından temsil edildi.

Nokia 5G telefonu MWC’de duyuracak

Burada sahne alan kıdemli yönetici şirketin 5G desteğine sahip ilk telefonu 2020’nin ilk çeyreğinde duyuracaklarını açıkladı. Muhtemelen şubat sonundaki Mobil Dünya Kongresi’nde sahne alacak telefonun etkinlik kapsamında bir de görüntüsü yayınlandı.

Arka tarafta ZEISS imzası taşıyan yuvarlak bir kamera modülüne sahip olacak telefonda parmak izi tarayıcısı sürpriz bir şekilde yan tarafta olacak. En az üç arka kameranın yer verileceği telefonun işlemci biriminde ise Snapdragon 765 5G’i göreceğiz.

Qualcomm’un süper orta segment telefonlarında göreceğimiz yeni nesil işlemcisi Snapdragon X52 5G modem ile entegre ve teorikte 3.7Gbps maksimum 5G indirme hızları sunabiliyor.

Nokia’nın 5G destekli telefonunda ekran ve ön kamera düzenin nasıl olacağı ise merak konusu. Bu noktada bilgi aktarılmasa da panelin HDR10 desteğiyle geleceği yetkili tarafından açıklandı.

Son olarak; Snapdragon 765 5G görünüşe bakılırsa gelecek yılın en çok tercih edilen işlemci çözümlerinden bir olacak. Nokia’nın yanı sıra LG, Motorola, OPPO, Realme, Redmi ve Vivo gibi bazı akıllı telefon üreticileri şimdiden ürünlerinde Snapdrago 765 5G’yi tercih edeceklerini açıkladılar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.