Ana sayfa » Mobil » Sony PlayStation 5 kanlı canlı göründü! God of War başlasın

Sony PlayStation 5 kanlı canlı göründü! God of War başlasın

Sony PlayStation 5 kanlı canlı göründü! God of War başlasın

Merakla beklnene Sony PlayStation 5 bugün çalışırken görüntülendi. İşte render görüntüleri ile aynı tasarıma sahip yeni nesil oyun konsolu…

Sony‘nin yeni oyun konsolunu bu yıl sonunda Noel öncesi tanıtması bekleniyordu. Hatta geçtiğimiz yaz aylarında Sony‘e yakın Japon basını yeni nesil PlayStation 5 için bu yılın Kasım ayında tanıtılacağını yazdı. Bugün ise Sony bir açıklama yaptı ve tanıtımın tam 1 yıl sonraya kaldığını duyurdu. Bunun sebebinin oyunlar yüzünden mi yoksa donanımsal mı olduğunu bilemiyoruz ama yeni oyun konsolu ile tanışmaya bir süre daha var gibi görünüyor.

Bugün ortaya çıkan bir görüntü Sony’nin yeni oyun konsolunu çalışırken görüntülenmesini sağladı. Daha önceden sızdırdığımız görüntülerin aynısının ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Yeni nesil DualShock game pad ile görüntülenen kasanın ciddi bir değişim ve tasarımsal fark ortaya koyduğunu görüyoruz.

Öncelikle ön tarafta bir OLED ekran görüyoruz. Burada görünen şeyler şimdilik kodlar ama bu ekrandan oyun konsolunun bilgilerine ulaşabileceğiz. V harfi şeklinde dizayn edilen geniş hava kanatlarının soğutma tarafında oldukça başarılı olacağını düşünsek de bu hava kanallarından ciddi bir toz toplama durumu da oluşacaktır. Bu da bu kadar geniş hava ızgaralarının en büyük derdi. Bakalım Sony buna nasıl bir çözüm bulacak?

Fiyat tarafında birden çok seçenek olacak zira SSD farkları buradaki fiyatın belirlenmesinde rol oynayacak. Gelen ilk bilgiler 499 dolar gibi bir rakama işaret ediyor ama bunun ülkemize yansıması en az 4.599 TL seviyesinde olacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.