Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » PlayStation 5 render görüntüsü tek kelimeyle muhteşem

PlayStation 5 render görüntüsü tek kelimeyle muhteşem

PlayStation 5 render görüntüsü tek kelimeyle muhteşem

Bugün ortaya çıkan PlayStation 5 render görüntüleri bizi bizden aldı. Özellikle game pad olayına bayıldık. Peki sizce nasıl görünüyor?

Sony‘nin en başarılı olduğu yer oyun tarafı diye düşünüyoruz. Aslına bakarsanız Sony, kamera tarafında sektörün ötesinde işlere imza atıyor. Şu anda çekimlerde kullandığımız Sony A7S2 halen en iyi kompakt kameralar içinde dünyanın en iyisi. Mobil tarafta çöküş yaşayan ve darbe üstüne darbe alan teknoloji devi Sony yeni nesil oyun konsolu PlasyStation 5 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Japon teknoloji siteleri yaz aylarında yaptıkları haberler ile 2019 Kasım ayında yeni nesil oyuncu konsoluna kavuşacağımızı müjdelemişlerdi ama “bir sebepten” bu olmadı ve tanıtım 2020 yılına kaldı. Bugün ise PlayStation 5 render görüntüsü paylaşıldı. Tasarıma baktığımızda inanılmaz bir tasarımın bizleri beklediğini ve oyuncuların bu tasarıma aşık olacaklarını görüyoruz.

Ortaya çıkan videoyu paylaşmadan önce özellikle game pad tarafında büyük bir değişimin yaşandığını görüyoruz. Oyun konsolunun yanlarında bulunan geniş hava kanalları oyun konsolunun genel soğuma performansına katkı sağlarken ciddi bir tozu da içine çekebilir. Filtre konsa bu sefer kısa sürede filtreler tıkanacak. Sony bu konuyu nasıl aşacak ciddi anlamda merak etsek de artık oyun konsollarının da sıvı soğutma sistemlerine sahip olması gerektiğini düşünüyoruz. Telefonlarda bile olan bu soğutma sistemleri yeni Jaguar mimarisini soğutmaya yeterli gelir mi bunu da zaman içinde göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.