Ana sayfa » Mobil » Phone 11S Pro için papatya falı başladı! Tutacak! Tutmayacak!

Phone 11S Pro için papatya falı başladı! Tutacak! Tutmayacak!

Phone 11S Pro için papatya falı başladı! Tutacak! Tutmayacak!

Herkesin umudu kestiği iPhone 11 serisinden sonra pazara sunulacak 5G destekli iPhone 11S Pro Apple’ın yeni kurtuluşu olacak…

Apple için kötü bir 2019 yaşandı. Sanıyoruz Tim Cook bu yılı hiç yaşanmamış olarak kabul etmek isterdi. Qualcomm ile olan mahkeme süreci, iPhone 11 serisinin başarısızlığı ve Apple tasarım ekibinin başı Steve Jobs‘ın “kardeşim” dediği Jonathan Ive‘ın şirketten ayrılması, borsada kayıplar, yerini OPPO‘ya kaybetmesi derken 2019 Apple için kabus gibi geçti. Bunları da yazan tek kanal biz olabiliriz. iPhone 11 ile ilgili umutlar tükenmişken gözler iPhone 11S Pro ailesine çevrilmiş durumda.

Gelen bilgilere göre Apple‘ın yeni nesil iPhone 11S ailesinden beklentisi büyük ve 2020 yılında tanıtılacak telefonların 120 milyondan fazla satacağının yorumları şimdiden yapılmaya başlandı. Bugüne kadar en çok satan iPhone modeli iPhone 6 ve iPhone 6S oldu. Toplam iPhone satışları arasında 250 milyon adet iPhone 6 ve iPhone 6S var. iPhone 11S ailesinin de 2 yıllık süreçte bu rakamı geçeceği şimdiden raporlanmaya başladı.

iPhone 12 5G

iPhone 12 5G

Apple 5G pazarlarına çok geç kaldı. Redmi ve Realme gibi üreticiler 300 dolar seviyesine 5G destekli telefonları çekmeye hazırlanırken Apple’ın yeni nesil 5G destekli telefonlarının bugünkü iPhone 11 serisinden daha pahalı olacağı da ortadaki bir gerçek. Fiyatlar nereye çıkacak bilemiyoruz ama Apple‘ın 5G desteğini nereden alacağı da şimdilik bir muamma. A14 Bionic yonga setinin 5G modemini geçtiğimiz günlerde satın aldığı Intel mi? Yoksa anlı bıçaklı olduğu Qualcomm mu yapacak bunu da kısa süre içinde öğreneceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.