Mobil Aralık 2, 2019 11:00

Nokia E90 modelini özleyenler için Cosmo Communicator satışa sunuldu

Bir süre önce bir Start-Up projesi olarak başlayan ama dalga dalga büyüyen ve gelişen Cosmo Communicator resmen satışa sunuldu...
Nokia E90 modelini özleyenler için Cosmo Communicator satışa sunuldu

Son dönemde eski telefonlara bir dönüş görmeye başladık. Motorola RAZR 2019 ile katlanabilir telefonlara bambaşka bir tasarım yorumu getirirdi. Bu hareketin başarılı olmasının ardından HTC‘nin de “eski telefonlardan birini yenilesek hangisini yapmamızı isterdiniz?” sorusu ile karşımıza çıktığını gördük. Bir süre önce Start-Up projesi olarak hayatımıza giren Cosmo Communicator isimli telefon bugün resmen satışa  başladı. British Planet Computers tarafından geliştirilen ve Nokia E90 tasarımını hatırlatan telefon klavyeli telefonlar ile günümüz akıllı telefonları bir araya getiriyor.

Telefonun ekranı katlanabilir bir yapıda ve kapağı kaldırdığınızda 45 derecelik bir açı ile kapak içe doğru açılıyor ve iç taraftan da kullanabileceğiniz bir Q klavye çıkıyor. Bu tasarımı yıllar önce Nokia E90 modelinde görmüştük ve birçok iş insanı da bu telefonu satın almıştı.

Ekranın hemen arkasında da ikinci bir ekran bulunuyor. Bu ekran ile günlük işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Aslına bakarsanız bir noktada ürün Samsung Galaxy Fold modelinin farklı bir versiyonu gibi görünüyor.

860 dolara satılan telefonun global pazarda ses getirip getirmeyeceğini bilmiyoruz ama önümüzdeki dönemde telefonun Linux Debian ve Linux Kali işletim sistemine destek vereceğini de belirtelim. Bu da güvenlik tarafında büyük bir artı…

Peki telefonun teknik özellikleri neler?

  • 6.0 inç boyutunda 2160x1080p Full HD+ ekran
  • Helio P70 yonga seti
  • 128GBHafıza
  • 6GB RAM
  • 24 megapiksel ana, 5 megapiksel selfie kamerası
  • Android 9.0 Pie işletim sistemi
  • 4.220 mAh pil gücü
  •  Parmak izi tarayıcı, stereo hoparlörler, NFC, 3,5 mm kulaklık jakı ve iki adet USB-C

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.