Ana sayfa » Akıllı Telefon » LG UX 9.0, Samsung One UI’dan epey ilham almış

LG UX 9.0, Samsung One UI’dan epey ilham almış

LG UX 9.0, Samsung One UI’dan epey ilham almış

Pek çok üreticinin 2020 ürün yol haritasında yer vereceği telefonlar bir bir sızdırılırken, LG cephesinden sürpriz bir video geldi. LG UX 9.0 yani Güney Koreli şirketin akıllı telefonlarda yer verdiği arayüzün yeni versiyon görüntüleri.

Tanıtım videosunu izlediğinizde LG UX 8.0 ile kıyaslandığında LG’nin akıllı telefon kullanıcı arabirimini daha modern bir hale getirdiğini söyleyebiliriz. Bu alanda Samsung gibi önemli rakipleri karşısında geri kaldığını düşündüğümüz LG’nin yeni arayüz pek çok iyileşme sağladığı dikkatlerden kaçmıyor. Ancak LG’nin burada rakibi Samsung’un yeni nesil One UI arayüzünden bazı esintiler sunduğu görüyoruz.

Bildirim panelinde başlayacak olursak; burada simgelerin benzerliği ve simgelerin tümü açıldığında ekranın altına kadar iniyor. LG de Samsung gibi böylece tek elle kullanımı daha kolay bir hale getiriyor.

Alt bölümde ise her iki arayüzdeki Telefon uygulamasına göz atıyoruz. Yine buradaki benzerlik de dikkatlerden kaçmıyor. Her iki görüntüde yeşil rengin etkinliği görülüyor.

Son olarak saat uygulamasına göz atalım. Burada ise LG’nin Samsung gibi mavi rengi kullandığını görüyoruz.

Samsung’un yeni One UI arayüzü zaten pek çok kişinin beğenisini kazanan bir arabirim. Dolayısıyla LG’nin rakibinden esinlenmiş olması doğal karşılanabilir. Merak edilen ise LG’nin UX 9.0 araüyüzünü ne zaman dağıtmaya başlayacağı. Android 10 tabanlı olacak yeni arayüz versiyonunu muhtemelen 2020 ile birlikte LG telefonlarda görmeye başlayacağız. Tabii LG’nin önceliği her zaman olduğu gibi tepe model telefonlar olacaktır.

LG UX 9.0 tanıtım videosu

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.