Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Galaxy S11 ekranı için artık onaylandı diyebiliriz

Samsung Galaxy S11 ekranı için artık onaylandı diyebiliriz

Samsung Galaxy S11 ekranı için artık onaylandı diyebiliriz

Şubat 2020’de tanıtılacak Samsung Galaxy S11 serisinde ekran görünümü artık kesinlik kazandı diyebiliriz. Son sızıntılar zaten Galaxy S11 serisinde bir sürprizin yaşanmayacağını göstermişti.

Samsung haberlerinde güvenilir bir kaynak olan Ice Universe adlı Twitter hesabı, Galaxy S11’in ekran koruyucu camını paylaştı. Böylelikle telefon serisinde Infinity-O ekran kullanılacağı ve ekranın kavisli bir yapıda olacağı kesinlik kazanmış oldu.

Samsung’un Galaxy S10 serisiyle başlattığı ekran delikli anlayış son dönemde birçok üreticinin gündemine girmiş bulunuyor. Gelecek yılın mobil dünyasında Infinity-O ekran en önemli tasarım ögelerinden biri olacaktır. Akıllı telefonlarında her zaman için özgün tasarımlar kullanan OPPO bile Reno 3 serisiyle birlikte delikli ekrana geçiş yapacak.

Samsung Galaxy S11 serisinde ekranlar büyüyecek

Yeni dinamik ekranla birlikte Galaxy S11 serisinde bir kez daha sektörün en gelişmiş ekran çözümünü göreceğiz. Galaxy S11 serisinde yer alacak ekranların boyutları ise 6.2/6.3 inç, 6.7 inç ve 6.9 inç boyutunda olacak.

Serideki asıl önemli gelişme arka tarafta kamera biriminde olacak. Gelen bilgiler yeni bir yerleşim düzeninde karşımıza çıkan kamera modülünde Samsung’un devrim gerçekleştireceği. 108 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya ek olarak Galaxy S11 ve S11 Plus’ta yine yüksek megapikselli bir telefoto kamera göreceğiz.

10x optik yakınlaştırma ve 100 x dijital yakınlaştırma gerçekleştirecek telefonlarda bu etkinli yakınlaştırmayı yeni bir periskop kamera gerçekleştirecek. Samsung’un yine Galaxy S11 serisinde gece çekim özelliğine odaklanacağı ve bu alanda Huawei ve Google gibi rakiplerin geçileceği konuşuluyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.