Ana sayfa » Mobil » Kullanıcılar Galaxy Fold ve Mate X tasarımlarını beğenmiyor! Peki siz?

Kullanıcılar Galaxy Fold ve Mate X tasarımlarını beğenmiyor! Peki siz?

Kullanıcılar Galaxy Fold ve Mate X tasarımlarını beğenmiyor! Peki siz?

Galaxy Fold ve Mate X tasarımları katlanabilir ekranlı telefonlar için en uygun tasarım mı? Yapılan ankette bakın ne çıktı?

Geçtiğimiz Şubat ayında katlanabilir ekranlı telefonlar ile tanıştık. Önce Samsung Galaxy Fold daha sonra da Huawei Mate X tanıtımı yapıldı. Galaxy Fold ve Mate X sanki sözleşmişçesine biri içe doğru diğeri de dışa doğru katlanabilir yapısı ile kullanıcıların karşısına çıktı. İki telefon da belli sebeplerden dolayı satışa sunulamadı ve iki telefonun da ekran yapısındaki kırılganlık kullanıcıların bu telefonları almasından uzaklaşmasına sebep oldu.

Daha sonra Eylül ayında Xiaomi Mi Mix Alpha ile tanıştık. Mi Mix Alpha her iki yöne kıvrılan ekranı ile tasarımsal bir mucize sunarken ekran kasa oranını da %180,8 gibi uçuk kaçık bir noktaya taşıdı.

Bu ay yapılan tanıtım ile Motorola RAZR 2019 serisi ortaya çıktı. 2004 yıllarından hatırladığımız istiridye tasarımına sahip ekran yapısı ile katlanabilir ekranlı telefon sektörünü başka bir noktaya taşıdı.

Geçtiğimiz gün yapılan bir ankette kullanıcılara hangi tasarımın daha iyi olduğu soruldu ve açık ara Motorola RAZR 2019 birinci oldu. Bu üç telefon arasında en az beğenilen tasarım ise Huawei’nin tasarımı gibi dışa bükümlü tasarımı. Zira çizilmelere ve kırılmalara karşı en korumasız ekran Mate X gibi görünüyor. Önümüzdeki yıl Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi kapsamında her iki markanın da bu tasarımlardan vazgeçeceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.