Ana sayfa » Mobil » Samsung Galaxy S11 Bright Night sensör ile geliyor! İyi de bu ne?

Samsung Galaxy S11 Bright Night sensör ile geliyor! İyi de bu ne?

Samsung Galaxy S11 Bright Night sensör ile geliyor! İyi de bu ne?

Merakla beklenen Galaxy S11 kamera özellikleri yavaş yavaş kesinleşmeye başladı. Bugün de Galaxy S11 Bright Night sensör ortaya çıktı. Peki nedir bu sensör?

Samsung geçtiğimiz Ağustos ayında dünyanın ilk 108 megapiksel kamera sensörü ISOCELL Bright HMX adında bir sensörü bizlerle paylaştı. Bu sensörü kendisinden önce Xiaomi aldı ve yeni telefonu Mi Note 10 Pro modelinde kullandı. Samsung için bu belki de bir deneme çalışmasıydı ve kameranın son kullanıcı tarafında ne sunacağını da Xiaomi‘ye bir denek olarak kullandırıldı. Bir süredir haberlerini yaptığımız Galaxy S11‘in Bright Night sensör adında bir sensör kullanacağı bilgisi ve görseli bugün resmen sızdırıldı.

Peki bu yeni sensör ne işe yarayacak?

Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO)’nden alınan bu patent bizlere sensörün özelliklerini aktarmasa da bu sensörün özellikle düşük ışık tarafında fark yaratacağı ortadaki en net bilgi. Son dönemde telefonlarda ana kameranın farklı bir algoritma ile gece fotoğrafı çektiğini görüyoruz. Bu durumu yeni sensör işe farklı bir seviyeye taşıyacak olan Samsung’un ne planladığını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bu patenti alınan sensörün, 108 megapiksllik ISOCELL Bright HMX sensörden farklı bir sensör olacağını düşünüyoruz.

Bize sorarsanız en büyük soru işareti ise fiyat tarafında olacak. Şu anda ülkemiz pazarında Galaxy Note 10 Plus 2.000 TL indirim ile 9.400 TL seviyesinden satılıyor. Yeni nesil Galaxy S11 fiyatını da siz düşünün…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.