Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Galaxy S10 Lite hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung Galaxy S10 Lite hakkında yeni bilgiler geldi

Samsung Galaxy S10 Lite hakkında yeni bilgiler geldi

Bu yılın sonunda veya 2020’nin başında Samsung, amiral gemisi Galaxy S10’un Lite versiyonunu karşımıza çıkaracak. Samsung Galaxy S10 Lite modeliyle amiral gemi seviyesinde bir telefon için çok fazlasını harcamak istemeyenleri hedef alacak.

Bir süredir mobil dünyasının gündeminde olan telefon hakkında bu defa Phone Arena sitesi bazı bilgileri ortaya koydu. Teknik özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda Galaxy S10 Lite’ın pek de ucuz olmayacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S10 Lite özellikleri

Sitenin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alacak. İşlemci biriminde Snapdragon 855 yazacak telefonda üç arka kamera göreceğiz.

Ana kamera 48 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor. Buna ek olarak 12 megapiksel geniş açılı ve 5 megapiksel telefoto kamera Galaxy S10 Lite’a eşlik edecek.

Bellek birimi 8GB RAM + 128GB dahili depolamadan oluşan Galaxy S10 Lite’ın pilinin ise 4.300 mAh büyüklüğünde olacağı ve 45 watt hızlı şarj desteği içereceği belirtiliyor. Ancak Samsung’un tıpkı Galaxy Note 10 Plus’ta olduğu gibi kutu içerisinde 25 watt’lık  bir adaptöre yer vereceğini düşünüyoruz.

Galaxy S10 Lite’ın Galaxy A90 5G olabilir mi?

Bazı kaynaklarda Galaxy S10 Lite’ın eylül ayında tanıtılacak Galaxy A90 5G’nin küresel versiyonu olacağını iddia ediyor. Eğer böyle olursa bu durumda telefondaki pil 4.500 mAh büyüklüğünde, geniş açılı kamera ise 12 magapiksel yerine 8 meagapiksel çözünürlüğünde olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.