Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 19, 2019 22:00

4K’nın Babası Kingston Canvas Select Plus inceleme

Hafıza Kartı alırken nelere dikkat edersiniz? Hız sizin için önemli mi? 4K ve yüksek bitrate çekim yapıyorsanız Kingston Canvas Select incelemesini izleyin
4K’nın Babası Kingston Canvas Select Plus inceleme

Hafıza Kartları zaman zaman hayatımızın kurtarıcısı olurken bazen de hayatımızı karartabiliyor. Kullandığınız hafıza kartı düşük okuma ve yazma hızı yüzünden siz çekim yaparken bir anda çekimden kendini atabilir. Peki bunun için ne yapmak gerekli? Bununla birlikte 4K çekim yapmak için de daha iyi bir karta ihtiyacınız var. İşte bu noktada Kingston Canvas Select bizim imdadımıza yetişti.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız kamera değişikliğinden sonra kullandığımız 30MB/sn kartımız bize yetmemeye başladı. Biz de biraz araştırma yaptıktan sonra MediaMarkt gezimiz sırasında gittik ve kendimize bu işin en üst seviyesi 128GB kapasiteye sahip Kingston Canvas Select hafıza kartını aldık. Peki neden aldık?

Sony A7S2 kameramızda 100mb/s 4K çekim yapabiliyoruz ama o anda kullandığımız 30MB/sn kart ile bunu yapamıyorduk ve biraz araştırdıktan sonra bu kartı alıp sizler için incelemesini çekmeye karar verdik. Hafıza kartının çekim gücüne olan katkısını da bu videoda görebileceksiniz. Anlık çekimler yapan bizler için anlık kayıt çok önemli ve biz bu konuda sorun yaşadık. Umarız sizler bu sorunları yaşamaz ve böyle bir kart alarak bize katılabilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız Yoda gücündeki Canvas Select inceleme videomuza geçelim…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.